سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳

تصویب ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه قرآنی ۹۶ در مجلس/تحقق ۵۰ میلیارد در نیمه اول سال

کتاب قرآن

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات قرآنی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به تصویب ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه قرآنی سال ۹۶ در مجلس گفت: امیدواریم در ۶ ماهه اول سال بتوانیم ۵۰ درصد این مقدار را دریافت کنیم.

به گزارش مفدا، حسن محمدی، نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات قرآنی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در گفت و گو با شبستان، با اشاره به تصویب ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه قرآنی سال ۹۶ در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم این مقدار به زودی واریز شود.

وی با بیان اینکه از بودجه سال ۹۵ فقط ۱۰ میلیارد تومان محقق شد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در آخرین روزهای سال گذشته این امر صورت گرفت و روز ۲۹ اسفند به دستگاه های قرآنی واریز شد.

محمدی با بیان اینکه کمیته تخصیص اعتبارات قرآنی پیگیر تحقق مابقی بودجه قرآنی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه وزیر ارشاد نیز شخصا پیگیر هستند امیدواریم در ۶ ماهه اول سال بتوانیم ۵۰ درصد این مقدار را دریافت کنیم.

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات قرآنی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه در سال های گذشته لایحه بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی تصویب می شد، تصریح کرد: این در حالی است که در سال ۹۴ حتی یک ریال هم از بودجه مصوب قرآنی محقق نشد.

وی ادامه داد: در سال ۶۵ همانطور که گفته شد در روزهای آخر سال و روز ۲۹ اسفند فقط ۱۰ میلیارد معادل یک بیستم بودجه محقق و واریز شد ولی در سال ۹۶ حداقل انتظار داشتیم هم میزان بودجه مصوب بیشتر باشد و هم تحقق آن افزایش شود که اینطور نشد.

محمدی با بیان اینکه امسال لایحه بودجه به نصف مقدار سال های گذشته تقلیل یافت و فقط ۱۰۰ میلیارد تومان آن مصوب شده است، تاکید کرد: ولی امیدواریم و تلاش می کنیم که تمام این مقدار نیز محقق شود.

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات قرآنی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه توجه به قرآن یکی از راهکارهای بحث های فرهنگی است، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که این مساله در شعار باقی نماند بلکه در عمل نیز محقق شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.