جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶

دبیر کانون عکاسی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناسبت روز جهانی عکاسی:

"آموزش و توسعه هنر عکاسی در بین دانشجویان دانشگاه" هدف کانون عکاسی پیکسل است

گفتگوی اختصاصی

دبیر کانون عکاسی پیکسل دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در ایام شیوع همه‌گیری کووید ۱۹ با وجود عدم حضور اکثر دانشجویان در دانشگاه و محدود شدن ارتباط با آنان در پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی، کانون عکاسی پیکسل از پا ننشست و با قدرت فعالیت‌هایش را در حوزه مجازی ادامه داد که می‌توان به برگزاری دوره آنلاین آموزش عکاسی، مشارکت بسیار خوب در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، مشارکت و کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های کشوری و برگزاری مسابقات مختلف مجازی در سطح دانشگاه اشاره کرد.

به گزارش مفدا مازندران، به مناسبت روز جهانی عکاسی، امین طاهری "دبیر کانون عکاسی پیکسل دانشگاه علوم پزشکی مازندران" دانشجوی ترم ۸ داروسازی در گفتگویی با مفدا مازندران از فعالیت‌های این کانون در سال‌های اخیر گفت.

دبیر کانون عکاسی پیکسل در ابتدا این کانون را معرفی کرد و در این خصوص گفت: کانون عکاسی پیکسل به عنوان یکی از کانون‌های فعال فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که با هدف آموزش و توسعه هنر عکاسی در بین دانشجویان دانشگاه به عنوان یک نگاه همگانی برای عمیق‌تر دیدن محیط پیرامون در سال ۱۳۹۷ به همت مازیار جهانشاهی تاسیس شده است.

طاهری در ادامه به فعالیت‌هایش اشاره کرد: من از مهر ماه سال ۱۳۹۸ توفیق دبیری این کانون را داشته‌ام، سعی کرده‌ام دانشجویان مستعد و علاقمند به عکاسی را شناسایی و این هنر فاخر را به سایر دانشجویان نیز معرفی کنم. کانون عکاسی پیکسل در راستای جذب، توانمندسازی و ارتقای سطح معلومات دانشجویان دانشگاه در حوزه عکاسی، برنامه‌های مختلفی را برگزار کرده که می‌توان به کلاس‌های آموزش عکاسی مقدماتی، اصول عکاسی و کار با دوربین، تور آموزشی عکاسی در طبیعت به همراه مدرس، مسابقات متنوع عکاسی با موضوعات مختلف نام برد. همچنین می‌توان به فعالیت‌های دیگر این کانون مانند عکاسی از برنامه‌های ملی مذهبی دانشگاه، همکاری با کانون‌های مختلف برای عکاسی از فعالیت‌هایشان، سخنرانی کلاس به کلاس برای رشته‌های مختلف دانشگاه در جهت معرفی و جذب عضویت در کانون عکاسی پیکسل، و مشارکت در جشنواره بین المللی سیمرغ اشاره کرد.

امین طاهری افزود: من از طرف کانون عکاسی پیکسل برنامه‌های خیلی خوبی از جمله سلسله کارگاه‌های آموزشی عکاسی در طبیعت، مستند-اجتماعی و معماری، نمایشگاه‌های عکاسی دانشجویی در سطح دانشگاه و نیز در سطح شهر ساری ویژه عموم مردم را برای اسفند ۹۸ و بهار ۹۹ که شروع ترم جدید دانشجویان بود در نظر داشتم که متاسفانه با شیوع اپیدمی کوید۱۹ و مجازی شدن دانشگاه‌ها امکان برگزاری آن‌ها محقق نشد.

وی در خصوص فعالیت‌های این کانون در ایام شیوع همه‌گیری کووید ۱۹ گفت: البته با وجود عدم دسترسی حضوری به دانشجویان و محدود شدن ارتباط با دانشجویان در پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی، کانون عکاسی پیکسل از پا ننشست و با قدرت فعالیت‌هایش را در حوزه مجازی ادامه داد که می‌توان به برگزاری دوره آنلاین آموزش عکاسی، مشارکت بسیار خوب در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، مشارکت و کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های کشوری و برگزاری مسابقات مختلف مجازی در سطح دانشگاه، اشاره کرد؛ که یکی از آن‌ها مسابقه جام حذفی بهار ۹۹ بود که با استقبال بی‌سابقه دانشجویان مواجه شد و آنان خواستار برگزاری مسابقات و برنامه‌های بیشتر شدند.

طاهری در پایان گفت: امید داریم با واکسیناسیون کامل و کنترل شدن اپیدمی کرونا و بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها بتوانیم برنامه‌های حضوری، هدفمند و جذابی که به دلیل اپیدمی کوید۱۹ برگزار نشد را برای دانشجویان عزیز اجرا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.