سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵

پاکسازی طبیعت توسط اعضای کمپین "یاران سبز" دانشگاه علوم پزشکی تبریز

2

با هدف پاکسازی طبیعت از زباله‌هایی که دیرتر تجزیه می‌شوند، اعضای کمپین "یاران سبز" دانشگاه علوم پزشکی تبریز چهره طبیعت "قرمز گل" آذرشهر را پاکسازی کردند.

به گزارش مفدا تبریز، اعضای کمپین "یاران سبز" دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز چهره طبیعت "قرمز گل" آذرشهر استان آذربایجان شرقی را پاکسازی کردند.

جمع آوری زباله‌های پلاستیکی که نسبت به بقیه زباله‌های محیطی دیرتر تجزیه می‌شوند اولویت اول این کمپین در جمع آوری زباله‌ها بود. به دلیل وسیع بودن این محدوده دانشجویان موفق به پاکسازی همه منطقه "قرمزی گؤل" نشدند، ولی بیشترین مساحتی از منطقه را که امکان داشت پاکسازی کردند.

اصلی‌ترین هدف این کمپین تمیز کردن محیط زیست از زباله‌هایی بود که دیرتر تجزیه می‌شوند تا تلنگری به جامعه شهری انجام داده باشند.

یکی از شرکت کنندگان در این اقدام خداپسندانه در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: موقع جمع کردن زباله ها بیشتر حس تاسف داشتم، چون وقتی کسی حتی یک پلاستیک در طبیعت می‌ریزد حتما با خود می‌گوید یک نایلون تاثیر چندانی در محیط زیست ندارد در حالیکه همین یک پلاستیک‌ها جمع می‌شوند و طبیعت سبز را از بین می‌برند و چهره زیبای طبیعت را زشت جلوه می‌دهند.

وی به عنوان حرف آخر گفت: متاسفانه نتوانستیم همه زباله‌ها را جمع کنیم و از مردم دعوت می‌کنیم که با تشکیل کمپین‌هایی به کمک طبیعت دوستان برخیزند و خود افراد نیز مراقب چهره طبیعت زیبا باشند.

گفتنی است، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در همه زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، دانشجویی و... فعالیت دارند و تا کنون در زمینه‌های مختلف اجتماعی مؤثر بوده‌اند به طوری که بارها تحسین معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز را نیز برانگیخته‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.