یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴

استان مرکزی به رنگ قرمز درآمد

تمام شهرستان های استان مرکزی به رنگ قرمز در آمدند.

قرمز

 رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق آخرین اعلام رنگ بندی وضعیت کرونایی، تمامی شهرستان های استان مرکزی به رنگ قرمز درآمده است.

به گزارش مفدا بنقل از  وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: در موج پنجم سرایت و گسترش ویروس کرونا و پرخطر شدن وضعیت تمامی شهرها و شهرستان های استان، با ابتلای روزانه، بستری و فوت چندین برابر موج های گذشته در وضعیت قرمز قرار گرفته ایم.

وی با تاکید بر اینکه موج پنجم کرونا بسیار خطرناکتر از موج‌های قبلی است، افزود: خصوصیت موج جدید ویروس، انفجاری بودن آن است سرایت ویروس دلتا بسیار خطرناک است با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل ها می توان شرایط را بهتر کرد.

وی تاکید کرد: در این شرایط مردم حتماً اصول بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها را به ‌طور کامل رعایت و همچنان از دورهمی‌ها پرهیز کنند، زیرا، تجمعات درون خانوادگی می‌تواند عامل مؤثری در انتشار بیماری باشد.

دکتر جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: تا زمانیکه ویروس کرونا می‌ چرخد، می‌ تواند تمام نقاط استان را در انتشار آن غافلگیر کند و در مدت کوتاهی در شرایط ناپایدار قرار دهد و حتی وضع را از شرایط موجود بدتر کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: با اقدامات انجام شده مردم در زمینه ارائه خدمات هیچ نگرانی نداشته باشند، اما انتظار می‌رود خیران و گروه‌ های جهادی همانند گذشته مجموعه بهداشت و درمان را یاری کنند و در این موقعیت حساس با ورود به بیمارستان‌ ها ضمن کمک به این مجموعه در کنار بیمارانی که نیاز به کمک دارند، قرار گیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.