چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۶

جلسه شورای مشورتی منطقه ۸ کشوری با محوریت بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید برگزار شد

جلسه شورا

جلسه شورای مشورتی منطقه جنوب شرق کشور با حضور معاونین فرهنگی و امور دانشجویی و مدیران این حوزه با محوریت بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید بصورت مجازی برگزار گردید.

به گزارش مفدا_زاهدان، صبح روز دوشنبه  مورخ  ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۰ جلسه شورای مشورتی منطقه ۸ کشوری با حضور معاونین فرهنگی و مدیران حوزه دانشجویی در دانشگاههای جنوب شرق کشور، در خصوص بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید بصورت مجازی و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار گردید. 
در این جلسه معاونان دانشجویی در دانشگاهها با ذکر گزارشاتی در خصوص مشکلات دانشجویان در دوران اپیدمی کرونا به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.
همچنین در این جلسه دکتر بارونی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بعنوان میزبان و برگزار کننده این جلسه ضمن اعلام خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه، به برخی مشکلات دانشجویان در حوزه خوابگاهها و تزریق واکسن پرداخت و افزود: یکی از ملزومات مهم در بازگشایی مجدد دانشگاهها و مجموعه های خوابگاهی، واکسینه شدن تمامی دانشجویان و کادر آموزشی حاضر در دانشگاه و گسترش فضای خوابگاهی است که به سبب برخی محدودیت های این حوزه، مشکلاتی را برای معاونین و مدیران حوزه دانشجویی بوجود می آورد. به همین منظور جلسه شورای مشورتی در خصوص ارائه نظرات و پیشنهادات معاونین مناطق ۸ گانه تشکیل شده تا مدیران ضمن ارائه گزارشات و نظرات خود، در جمع بندی و تصمیم گیری نهایی این حوزه همکاری نمایند. 
در ادامه این جلسه نیز دکترحسین معین، مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: با توجه به شرایط اخیر و بحران همه گیری کرونا در منطقه جنوب شرق کشور منجر به بروز حساسیت بالایی شده است و با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فواصل اجتماعی جهت اسکان دانشجویان مسئله مهم و نگران کننده می باشد.

دکتر علیرضا انصاری مقدم معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پایان این جلسه بیان کرد: در راستای باز گشایی دانشگاهها و اسکان هرچه بهتر دانشجویان در خوابگاهها با مسئولین حوزه دانشگاه آزاد اسلامی جهت همکاری در این حوزه مذاکراتی صورت گرفته و منتظر اعلام نتیجه نهایی می باشیم. 

گفتنی است در پایان این جلسه نکاتی در خصوص کار دانشجویی دانشجویان در حوزه های فرهنگی نیز بیان شد و بر لزوم تخصیص بودجه در این حوزه از سوی وزارتخانه نیز تاکید شد.

تهیه کننده: آرزو جعفری، خبرنگار مفدا زاهدان
تنظیم: هما قهقایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.