سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

فرهنگسازی امر به معروف و نهی از منکردر جامعه نقش مهمی خواهد داشت

دکتر عابدینی

امربه معروف و نهی از منکر اگر به عنوان یک فرهنگ در سطح جامعه جای خود را پیدا کند، نقش خطیری در گفتمانسازی خواهد داشت.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تسلیت فرا رسیدن ایام عزای سروروسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: سیدالشهدا (ع) در سخن معروف خویش به این هدف اصلاحی اشاره کرده است که قیام خود را با انگیزه «طلب اصلاح در امت پیامبر» معرفی کرده است وآغاز دهه امر به معروف فرصتی مناسب برای آگاه‌سازی در ارتباط با این فریضه مهم دینی است.

دکترصدیقه عابدینی گفت: فرهنگسازی، فراگیرسازی، مصونسازی و بازسازی برای تبدیل یک مفهوم به فرهنگ ضروری است و فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید نهادینه شود تا بتوان کارکرد کاربردی خود را در بین مردم داشته باشد.

عابدینی با اشاره به این نکته که فرهنگسازی نقش خطیری درگفتمانسازی امر به معروف و نهی از منکر دارند، خاطر نشان کرد: محرم فرصتی مناسب برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر وآشنایی بیشتر با مکتب درس آموز امام حسین (ع) است.

گفتنی است؛ طبق اصل هشتم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ‏ای است همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.