سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

برگزاری طرح دوشنبه های پیاده روی در معاونت فرهنگی دانشجویی

پیاده روی

مدیریت تربیت بدنی ،برنامه ورزش همگانی را در قالب "دوشنبه های پیاده روی" با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ویژه دانشجویان و کارکنان از تیر ماه 1400 شروع کرد.

به گزارش مفدا مشهد، همزمان با شروع طرح ملی "دوشنبه های پیاده روی" تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز این طرح را با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ویژه دانشجویان و کارکنان از تیر ماه ۱۴۰۰ شروع کرد.

دکتر محمدعلی سردار مدیر تربیت بدنی با اعلام این خبر گفت: این برنامه با هدف ترویج ورزش همگانی ایجاد شور، نشاط، شادابی و افزایش سطح سلامت دانشجویان و کارکنان با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز در قالب دوشنبه های پیاده روی و هر دوشنبه در مجموعه پردیس خوابگاهی و زمین ورزشی روباز بانوان در مجاورت ساختمان اداری شماره سه دانشگاه برگزار می شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: با توجه به اینکه سالانه بیش از ۳ میلیون نفر در اثر شرایط کم تحرکی فوت می‌کنند و با ظهور پاندمی کرونا این مسئله بیشتر شده، اهمیت اینکه پیاده روی جزیی از فعالیت بدنی همکاران و دانشجویان عزیز قرار بگیرد دو چندان شده است.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اشاره به شاخص جهانی فعالیت بدنی در هفته، گفت: بر اساس شاخص سازمان بهداشت جهانی هر فرد در طول هفته باید ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی داشته باشد و طرح دوشنبه‌های پیاده روی می‌تواند بخش قابل توجهی از این ۱۵۰ دقیقه را پر کند.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.