دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲

در هفتادمین نشست ستاد دانشگاهی کرونا مطرح شد؛

روند افزایشی موارد بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی شهرستان مراغه

مراغه

رئیس دانشکده علوم پزشکی ضمن اعلام این خبر اعلام کرد: طی هفته ی گذشته به طور میانگین تعداد موارد بستری بیش از دو برابر تعداد موارد ترخیص شده بود.

دکتر اصغر رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در نشست ستاد کرونا گفت: طی هفته ی گذشته روزانه به طور متوسط ۲۰ نفر در مرکز رفرال کرونا شهرستان پذیرش شده است و این در حالی است که تعداد افراد ترخیص شده روزانه ۷ نفر بوده است.
 
رئیس دانشکده ضمن تاکید دوباره بر اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله ی اجتماعی و عدم حضور در تجمعات گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر در مرکز رفرال کرونا شهرستان بستری هستند که نزدیک  ۱۵ درصد از موارد در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
 
وی افزود: همچنین تعداد افرادی که روزانه به طور سرپایی بواسطه ی ابتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی تابعه ی دانشکده مراجعه کرده و مورد درمان قرار می گرفتند طی هفته ی گذشته از ۲۰ مورد به ۵۰ مورد افزایش یافته است. این روند نگران کننده نشان دهنده ی شروع یک موج افزایشی پرقدرت شیوع بیماری کرونا در شهرستان مراغه می باشد.
 
رئیس دانشکده گفت: تعداد ۱۰ تخت جدید در مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین(ع) و ۶۰ تخت جدید در مراکز آموزشی و درمانی سینا و شهید بهشتی برای پذیرش بیماران کرونایی آماده شده است اما واقعیت این است که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و اتخاذ تصمیم های مناسب برای جلوگیری از انتشار ویروس ممکن است سیستم بهداشت و درمان شهرستان را دچار چالش کند.
 
دکتر تنومند ادامه داد: مطابق مصوبه ی امروز ستاد دانشگاهی کرونا دانشکده، مدیریت نیروی انسانی به صورتی خواهد بود تا از تمامی ظرفیت کادر درمان در همه ی واحدهای تابعه ی دانشکده استفاده شود تا همکاران بتوانند با نیرو و توان مناسب به رسیدگی به مراجعه کنندگان مشغول باشند  ولی در عین حال از مردم شریف شهرستان مراغه هم انتظار می رود ضمن رعایت پروتکل ها کادر درمان را در راه مبارزه با این ویروس کمک کنند.
 
رئیس دانشکده ضمن اشاره به واکسیناسیون گفت: در حال حاضر واکسیناسیون با حداکثر ظرفیت و مطابق دستورالعمل های اعلامی وزارت بهداشت برای گروههای مشخص شده در دو مرکز تجمیعی در حال انجام است و روزانه بیش از ۲ هزارنفر واکسن دریافت می کنند.  
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.