پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۶

تشکیل ستاد مردمی یاوران جبهه سلامت برای مقابله با بیماری کرونا در سیستان

زابل

ستاد مردمی یاوران جبهه سلامت برای مقابه با بیماری کرونا در سیستان توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی زابل با هدف همراهی و همیاری کادر درمان تشکیل شد

به گزارش مفدا زابل، ستاد مردمی یاوران جبهه سلامت برای مقابله با بیماری کرونا در سیستان توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زابل تشکیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری نسب مسئول دفتر نهاد  رهبری دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در موج پنجم شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ (دلتای هندی)  در استان بویژه شهرهای حوزه سیستان، برآن شدیم جهت پیشگیری، درمان و کنترل این بیماری در منطقه یاریگر کادر درمان و خانواده های سیستانی  باشیم.
رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه افزود؛ ستاد بحرانی با حضور بزرگان، علماء، مسئولین، گروه های مردمی و جهادی جهت پیشگیری، مقابله و مدیریت بیماری کرونا در غالب گروه های مردمی و جهادی از اقشار مختلف جهت مبارزه با بیماری کرونا تشکیل شد،

حیدری نسب افزود؛ فعالیت این ستاد که در اولین جلسه این ستاد در محل دفتر امام جمعه شهرستان زابل مدیریت این ستاد به «مجمع حیات بخش سیستان» داده شد و دیگر مراکز از جمله نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پرشکی زابل به حمایت از این گروه پرداخت.

حاج آقا حیدری نسب در ادامه افزود؛ ستاد مردمی یاوران جبهه سلامت در چند کارگروه به شرح ذیل آغاز به فعالیت نموده است:
۱. تشکیل و عملیاتی کردن کمیته همیاران مدافع سلامت در راستای کمک به مدافعان سلامت و همدردی، همراهی، مراقبت و روحیه دادن به بیماران بستری در بیمارستان سینا و بخش سوختگی بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرستان زابل، با اعلام فراخوان و جذب نیروهای جهادی خانم و آقا از اقشار مختلف مردم که اکثراً  طلاب و دانشجو هستند و شیفت بندی افراد در دو نوبت صبح و عصر  و هر شیفت ۵ نفر جهت کار جهادی،

۲. تشکیل کمیته شناسایی بیماران کرونایی جهت کمک به بیماران در منازلشان با هدف مدیریت بیماران کرونایی گروه های شناسایی توسط رابطین (روحانیون، مبلغین و نیروهای جهادی مشغول در سطح منطقه و ارتباط گیری آنها با مراکز بهداشتی) در راستای شناسایی خانوارهای نیازمند و مبتلا به بیماری کرونا  انجام پذیرفت و توزیع حدود چهار هزار بسته معیشتی و بهداشتی توسط رابطین مربوطه به خانوار نیازمند مبتلا به بیماری کرونا در سطح سیستان بزرگ ، انواع پک های معیشتی به حسب بودن اقلام رسیده در طول انجام فعالیت و اقلام مختلف بهداشتی مواد ضد عفونی، ماسک و... و بسته های غذایی و حتی پیش بینی کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی از جمله اقدامات این کار گروه هست.

۳. تشکیل و عملیاتی کردن کمیته تغسیل  اموات کرونایی  توسط طلاب برادر و خواهر در چند گروه  کاری.

وی خاطر نشان کرد؛ متاسفانه در این موج جدید تعدادی از هموطنان خود را از دست دادیم لذا ضرورت بر آن بود تا اموات کرونایی با احترام و بدون هیچ گونه کوتاهی در امر تجهیز، تغسیل، کفن، تدفین،آنها انجام پذیرد تا خیال خانواده های آنها از این جهت راحت باشد.

بنابراین ضرورت ایجاد کرد تا کمیته تغسیل شروع به کار کند البته فعالیت این گروه از همان ابتدای زمان شیوع بیماری کرونا تشکیل شده بود و هنوز ادامه دارد.

وی در پایان ضمن خداقوت به کادر قهرمان درمان و تسلیت به خانواده های داغدیده افزود؛ امید که هرچه زودتر این بیماری منحوس از کل جهان ریشه کن شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.