چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰

نخستین جشنواره ایده های نو حوزه سلامت با معرفی برگزیدگان اول تا پنجم به کار خود پایان داد

1

صبح امروز اختتامیه مجازی جشنواره ایده های نو حوزه سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گزارش مفدا کرمان،   اختتامیه جشنواره ایده های نو حوزه سلامت امروز ساعت ۱۰ صبح  ابتدا با قرائت قرآن و سرود ملی و اجرای  بهاره شاهسونی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان شروع شد و سپس طی ارتباط تصویری با دکترسیما سادات لاری پس از سلام و آرزوی موفقیت برای دانشجویان گفت: خیلی خوشحال هستم که در واپسین ساعات پایانی دولت همچنان فعالیت های دانشجویی جریان دارد و این جشنواره حاصل مدت ها تلاش و همکاری بوده و امروز شاهد اختتامیه این جشنواره هستیم و در کنار من پدر و مادر دو شهید عزیز محمد حسین و زینب اسدی لاری حضور دارند که این دو شهید هم در فعالیت های کارآفرینی پویایی داشتند.

سپس از بنیاد نیکوکاری شهیدان محمد حسین و زینب اسدی لاری  و خانواده ایشان و حمایت کننده مالی جشنواره تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دکتر  عباس پرداختی دبیر علمی جشنواره ضمن تبریک برای شرکت کنندگان  و ابراز قدردانی از برگزار کنندگان جشنواره هدف اصلی برگزاری  جشنواره ایده های نو حوزه سلامت را چنین بیان کرد: هدف ما این بوده که مبحث جدیدی در ارائه طرح ها و سمت و سوی ایده ها ایجاد شود و به سوی خلاقیت و ایدهای خلاقانه  بیشتر پیش رود.

سپس با پخش کلیپی ارائه دهندگان نهایی معرفی شدند.

دکتر زائری لطف رئیس جشنواره سخنران بعدی جشنواره چنین گفت: جشنواره ایده نو با هدف شناسایی و ایجاد انگیزه بین دانشجویان برگزار شد که از بین جشنواره های برگزار شده خداروشکر با استقبال خیلی خوبی مواجه شد و نزدیک به ۴۱۲ اثر به دبیرانه جشنواره ارسال شد.

وی افزود:  پس ازداوری های اولیه وداوری های نهایی با اساتید برتر دانشگاه های علوم پزشکی  ما امروز ۱۷ اثر را معرفی خواهیم کرد و از برگزیدگان جشنواره قدردانی خواهیم کرد، مطمئنا ورود انجمن های علمی به بحث شناخت و مشکلاتی که در سطح جامعه وجود دارد و ارائه طرح های نو در این حوزه  میتواند به حل مشکلاتی که در حوزه نظام سلامت داریم منجر شود.

وی ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک شاهدموفقیت بیشتر  دانشجویان در انجمن های علمی باشیم و مطمئنا وزارت خانه از تمام ظرفیت و پتانسیلی که دارد حمایت های لازم را  انجام می دهند.

همچنین زائری لطف ضمن قدردانی از بنیاد نیکو کاری محمد حسین و زینب اسدی لاری یادآور شد:  تفاهم نامه ای ما بین معاونت فرهنگی دانشجویی و این بنیاد  منعقد شد و مطمئنا یکی از  اهدافی که معاونت فرهنگی دانشجویی به دنبال آن هستند مشارکت دانشجویان در نهاد های دانشجویی است.

پس از سخنرانی نفرات اول تا پنجم جشنواره معرفی و اعلام شد که به شرح ذیل است:

 نفر اول :علیرضا محبی  از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

نفر دوم محمد حسین ستوده پور  از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

نفرت سوم به صورت مشترک، افشین نعمتی از دانشگاه توانبخشی تهران  و   خدیجه مولایی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

نفر چهارم به صورت مشترک، یاسمن شفیعی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان و مهدی پیری از دانشگاه علوم پزشکی خلخال 

و نفر پنجم  مرضیه هادیان  از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 

در نهایت با سخنرانی دکتر بارونی دبیر جشنواره و سپس جمع بندی جشنواره به پایان رسید.

مشروح صحبت های دکتر بارونی به شرح ذیل است: 

دکتر بارونی دبیر جشنواره، ضمن تشکر از برگزار کنندگان جشنواره افزود: بیش از ۴۰۰طرح برای جشنواره ارسال شد که بخش فرهنگی و دانشجویی همگام با هم پیش رفتند و  برگزاری جشنواره را بهبود بخشیدند.

 وی سپس خطاب به مادر و پدر شهیدان زینب و محمد حسین اسدی لاری گفت: در این دنیا هیچ چیز اتفاقی نیست و این چنین امتحان های الهی ای برای انسان های بزرگ است  و قطعا روح این دو شهید پویایی بیشتری به این جشنواره بخشیده انشالله که روحشان شاد و قرین رحمت باشد.
همچنین امیدواریم که چنین جشنواره های علمی ای ادامه دار و هر چه باشکوه تر برگزار شوند.

خبرنگار : ابوالفضل بهرام نژاد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.