چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱

دبیر شورای بدوی انضباطی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

آموزشی و اطلاع رسانی در فضای مجازی از اهم برنامه های شورای انضباطی هرمزگان در شرایط کرونایی بوده است / کسب رتبه دوم هرمزگان در ارزیابی سالانه شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت محقق شد

شورای انضباطی هرمزگان

دبیرخانه شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی، شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با کسب ۹۸۸ امتیازرتبه دوم را در این ارزیابی اعلام کرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ دبیر شورای بدوی انضباطی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با مفدا گفت: علیرغم وضعیت قرمز کرونایی در استان هرمزگان در سال گذشته کلاس‌های توجیهی دانشجویان ورودی جدید به صورت مجازی برگزار گردید و موجب خرسندی است که این شورا در ارزیابی سالانه وزارت بهداشت موفق به کسب عنوان دوم در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۹ شده است.

حلیمه اسدی گفت: علیرغم اینکه برگزاری حضوری کارگاهها و دوره‌های آموزشی دانشجویان وجود نداشت، برنامه ریزی این شورا بر این بوده است که آگاهی بخشی و آموزش قوانین به نحو احسن به آحاد دانشجویان انتقال داده شود.

اسدی با اشاره به اینکه شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی همواره خود را امین دانشجویان دانسته است، اظهارکرد: رسالت شورای انضباطی در چارچوب قوانین مشتمل بر حفظ و حراست از حقوق، شان و منزلت دانشجویان در راستای اجرای قوانین و مقررات دانشگاه و همچنین پیشگیری از بروز تخلفات انضباطی دانشجویان است.

وی پاسداری از جایگاه رفیع دانشگاه و دانشجو، کمک به سالم نگه داشتن محیط‌های آموزشی و پژوهشی، حفظ کرامت دانشجویی، جلوگیری از تضعیع حقوق فردی و اجتماعی دانشجویان را از جمله هدف‌های شورای انضباطی دانست،اضافه کرد: درراستای آموزش دانشجویان وکارکنان پوسترهای آموزشی مناسب با اهداف شورا تهیه و به صورت مجازی انتشار داده شده است.

اسدی با اشاره به این نکته که نسل جوان دانشجو به عنوان سرمایه‌های اجتماعی وانسانی کشور نقش بسزایی در آینده کشوردارند، ابراز کرد: در راستای آموزش قوانین و پیشگیری از وقوع تخلفات انضباطی، اهمیت دادن به آموزش مهارت‌های زندگی به جامعه دانشجویی از برنامه‌هایی است که دراولویت و با حساسیت ویژه شورای انضباطی قرارداده‌ایم.

دبیر بدوی شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برنامه‌ریزی آموزشی و اطلاع رسانی این شورا با رویکرد پیشگیری ازتخلفات انضباطی و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی دانشجویان بوده است.

دبیر شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه همچنین تصریح کرد: دانشجویان عزیز می بایست در طول دوران تحصیل از ارتکاب به هر عملی که خلاف‌ شئون دانشجویی است پرهیز نمایند.

گفتنی است؛ در ارزیابی سالانه شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با کسب امتیاز ۹۹۳، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با کسب امتیاز ۹۸۸ و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب امتیاز ۹۷۵ حائز رتبه‌های اول تا سوم در سال ۱۳۹۹شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.