چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

نتایج نهایی جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامتاعلام شد؛

درخشش دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت

نتایج نهایی جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد از درخشش دانشجوی دانشگاه در نخستین جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش مفدا – گناباد، حسین توکلی ثانی با اعلام این خبر گفت: نخستین جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت با معرفی ایده‌های برتر به کار خود پایان داد.

وی ادامه داد: پس از ارائه ایده‌ها و داوری و ارزیابی انجام شده توسط داوران تخصصی، تعداد پنج ایده به عنوان ایده‌های برگزیده و تعداد سه ایده دیگر نیز به عنوان ایده‌های قابل حمایت انتخاب شدند.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: مهدی رکنی بیمرغی، دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی این دانشگاه با ارسال ایده «ساخت آبنبات ضد بی‌خوابی» توانست در مرحله نهایی به عنوان ایده قابل حمایت انتخاب شود.

وی اظهار کرد: ایده‌های کسب و کار در حوزه علوم تغذیه و سلامت، پیشگیری و درمان بیماری‌ها، دارویی، مراقبت و توانبخشی، تولید دستگاه‌ها و لوازم پزشکی جهت پیشگیری، درمان و مراقبت پس از درمان، همیاری اجتماعی و مددیاری و مشاوره آنلاین به بیماران و تشخیص و سلامت از جمله محورهای این جشنواره بوده است.

توکلی ثانی خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام دبیرخانه نخستین جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت، تعداد کل آثار رسیده به این جشنواره ۴۱۲ اثر بوده که دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، گناباد، زنجان، تهران و همدان، به ترتیب، بالاترین سطح مشارکت در این جشنواره را داشته‌اند.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: همچنین این دانشگاه نیز رتبه اول میزان مشارکت این جشنواره در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال شرق را از آن خود نموده است.

شایان ذکر است این جشنواره به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و انجمن‌های علمی دانشجویی کشور و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شده است.