سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳

دبیر دانشجویی جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت؛

هدف از جشنواره شناسایی و هدایت ایده‌های دانشجویان علوم پزشکی به سمت ایجاد کسب و کار است

کرمان

دبیر دانشجویی جشنواره ایده های نو حوزه سلامت در مصاحبه با خبرنگار مفدا گفت: هدف از طراحی این جشنواره شناسایی و حمایت از ایده های فناورانه دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور و هدایت آن ها به سمت ایجاد یک کسب و کار فناورانه و ایجاد انگیزه بین ایده پردازان می باشد.

به گزارش مفدا کرمان، فاطمه رضایی، دبیر دانشجویی جشنواره ایده های نو حوزه سلامت در مصاحبه با خبرنگار مفدا گفت: هدف از طراحی این جشنواره شناسایی و حمایت از ایده های فناورانه دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور و هدایت آن ها به سمت ایجاد یک کسب و کار فناورانه و ایجاد انگیزه بین ایده پردازان می باشد.

وی در رابطه با عنوان این جشنواره افزود : به دلیل شناسایی ایده های جدید و کارامد در محور های این جشنواره این نام برای جشنواره گذاشته شد.
وی عنوان کرد: محور های جشنواره شامل تغذیه و سلامت، پیشگیری و درمان بیماری‌ها، دارو، مراقبت و توانبخشی، تولید دستگاه ها و لوازم پزشکی حوزه پیشگیری و درمان و مراقبت های پس از درمان، همیاری اجتماعی و مددیاری و مشاوره آنلاین به بیماران و تشخیص و سلامت است.
 
دبیر دانشجویی جشنواره ضمن عنوان دشواری های برگزاری جشنواره از جمله شرایط کرونا و مشکلات مجازی بودن و دسترسی سخت، استقبال دانشجویان را بی نظیر و غیر قابل پیش بینی ارزیابی کرد.

وی یادآورشد: در این جشنواره تعداد ۴۱۲ ایده ثبت شد که بیشترین مشارکت را به ترتیب دانشگاه های علوم پزشکی کرمان، گناباد، زنجان، تهران، همدان و کرمانشاه داشتند.

وی افزود: سطح علمی ایده ها در نوع خود بسیار بالا بود و تعداد زیادی از ایده ها دارای نمونه اولیه و ثبت اختراع بودند.

رضایی در خصوص اهمیت برگزاری جشنواره بیان کرد: به دلیل تقویت ارتباط دانشگاه ها و صنعت و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و حرکت دانشگاه ها به سمت دانشگاه های نسل سوم (کارآفرین) برگزاری این چنین جشنواره هایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: در پایان جشنواره به ۱۷ برگزیده نهایی علاوه بر جوایز نقدی معرفی نامه به مراکز رشد دانشگاه ها محل تحصیل داده شده که ایده های خود را اجرائی کنند و همچنین امید است مسئولین همکاری کرده و برگزاری این جشنواره ادامه پیدا کرده تا حمایت های لازم از دانشجویان ایده پرداز صورت گیرد.

در پایان دبیر دانشجویی جشنواره ضمن تشکر از همه دست اندرکاران افزود : داوران جشنواره دکتر پرداختی، دکتر طلایی،دکتر صارمی،  دکتر قائدی،  دکتر مهدی زاده و دکتر منگلیان و  تیم اجرایی، مسئول سایت ابولفضل بهرام نژاد، طراح پوستر و تیزر الیاس میر، مسئول رسانه علی حسین نخعی، مسئول ساخت کلیپ وحید آذین و مسئول ارتباطات شیرین قندهاری هستند. 

خبرنگار: فاطمه زیندینی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.