پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶

یوسرن شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی چیست؟ چگونه می‌توان دفتر یوسرن در دانشگاه راه اندازی کرد؟

یوسرن

یوسرن (USERN) شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی است که مخفف Universal Scientific Education and Research Network  است. این شبکه در سال ٢٠١٥ تاسیس و اساسنامه آن نوشته شده است.

به گزارش مفدا، یوسرن با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمی اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهایت پیشرفت علم برای اهداف غیرنظامی و مصالح عمومی در دنیا و در تمام ٢٢ رشته علمی ایجاد شده است. اجرای پروژه های علمی بین المللی، بین رشته ای و ایجاد بستری برای ارتباط بهتر میان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنیا از برنامه های پیش روی این شبکه است.

بورد مشاورین علمی این شبکه متشکل از دانشمندان یک درصد برتر تمام رشته های علمی که توسط ESI معرفی شده اند و برندگان جایزه نوبل است. هم اکنون با گذشت تنها ٢ ماه و نیم از آغاز فعالیت رسمی این شبکه بیش از یکصد دانشمند از سراسر دنیا در این بورد عضو هستند.

تیم اجرایی یوسرن از دانشجویان و فارغ التحصیلان و دانشمندان علاقه مند تشکیل شده است که به انجام امور اجرایی این شبکه می‌پردازند.

اسامی اعضای بورد مشاورین علمی و تیم اجرایی یوسرن در لینک زیر قابل دسترسی می باشد.

http://usern.tums.ac.ir/SiteContent/Show/PrizeBoard

این شبکه با آغاز سال میلادی ٢٠١٦، فعالیت رسمی خود را شروع کرد و پس از برگزاری اولین نشست مشورتی دانشمندان یک درصد برتر به جذب عضو از طریق سایت usern.net پرداخت. یوسرن هم چنین در آن تاریخ از علاقه مندان دعوت به عمل آورد تا برای شرکت در اولین جایزه بین المللی یوسرن در سایت مذکور ثبت نام نمایند.

٥ شاخه اصلی Formal Sciences, Physical Sciences, Biological Sciences, Medical Sciences, Social Sciences که دربرگیرنده ٢٢ رشته علمی می باشند، اهدا می‌شود.

تعداد زیادی از مراکز علمی و دانشگاهی سراسر دنیا حمایت خود را از این کنگره اعلام کرده اند.

 در لینک زیر میتوانید به مشاهده آنها بپردازید.

http://usern.tums.ac.ir/SiteContent/Show/PrizeSupporters

چگونه می توان در دانشگاه دفتر یوسرن راه اندازی کرد؟

با افتتاح قریب الوقوع بیست و هفتمین دفتر شبکه یوسرن و امضای سی‌امین قرارداد همکاری این شبکه، USERN  هم اکنون مفتخر به حضور فعال دانشجویان در چهارده شهر ایران و هشت کشور دنیا می باشد. دفاتر فعال یوسرن در تبریز، آمل و مرکز تحقیقات بصیر با برگزاری کارگاه ها و نشست‌های علمی و نیز میزبانی اولین مدرسه تابستانه یوسرن در آمل، گام هایی بلند و موثر برای گسترش علم بدون مرز و فعالیت های آموزشی و پژوهشی برداشته اند. هسته های دانشجویی فعال در سایر شهرها نیز در حال آمادگی و برنامه ریزی برای گام های بلند تر و کارآمد تر در آموزش و پژوهش می باشند.

افتتاح دفاتر یوسرن با اراده مسئولین آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و مراکز علمی آغاز می‌شود. گفتگو و مطالعه شرایط تاسیس دفتر یوسرن ، گام های بعدی هستند که در صورت توافق طرفین بر روی نحوه و چگونگی فعالیت های USERN Office  نوبت به امضای قراداد استقرار دفتر خواهد رسید. در این قرارداد معیارهای انعقاد و فسخ و نیز طول مدت تعهد طرفین و امکانات پیش رو ذکر شده است.

با معرفی مقام مسئول طرف قرارداد، یکی از دانشجویان فعال مشغول به تحصیل، متولی ارتباطات و مدیریت اجرایی دفتر یوسرن خواهد شد و به عنوان Office Director به معاونت امور خارجی شبکه معرفی می‌گردد.

معاونت امور خارجی شبکه یوسرن مشتاقانه آماده گفتگو و تسهیل افتتاح دفاتر یوسرن در شهرهای مختلف ایران است. برای ارتباط با این معاونت و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه افتتاح دفاتر جدید یوسرن، می‌توانید از طریق تلگرام @Contactusern

و یا آدرس ایمیل External.usern@gmail.com اقدام کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.