پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴

خبرنگاران حوزه سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی تربیت می‌شوند

مفدا

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: با راه اندازی کمیته‌های دانشجویی مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی دانشجویان می‌توانند در حوزه خبر فعالیت کنند.

به گزارش مفدا، دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه به تازگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کمیته دانشجویی مفدا به منظور فعالیت دانشجویان در حوزه خبر ایجاد شده است، گفت: با ایجاد این کمیته، دانشجویانی که علاقه‌مند هستند در کنار تحصیل خود در حوزه خبر فعالیت کنند عضو کمیته مفدا در دانشگاه علوم پزشکی محل تحصیل خود می‌شوند.

وی ادامه داد: دانشجویان فعال در حوزه خبر در صورتی که در زمینه خبرنویسی اطلاعات و تجربه داشته باشند، به کار تولید خبر مشغول می‌شوند و دانشجویان علاقه‌مند نیز در کمیته مفدا زیر نظر روابط عمومی دانشگاه آموزش‌های لازم را دیده و سپس می‌توانند در این حیطه فعالیت کنند.

فراهانی با بیان اینکه آیین نامه تشکیل کمیته مفدا هفته گذشته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، افزود: در برخی دانشگاه‌ها این کمیته راه اندازی شده و دانشجویان علوم پزشکی علاقه مند می‌توانند به عضویت کمیته مفدا محل تحصیل در بیایند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت بیان کرد: با تشکیل کمیته مفدا بازوی دانشجویی فعالیت‌های رسانه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال شده و تولید اخبار در دانشگاه‌ها به دانشجویان سپرده می‌شود.

وی با اشاره به حوزه‌های فعالیت در کمیته دانشجویی مفدا اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند در حوزه اخبار فرهنگی، دانشجویی، پژوهشی و حتی حوزه سیاسی به کار تولید خبر و انعکاس خبرها و رخدادها در خبرگزاری مفدا دانشگاه محل تحصیل خود بپردازند.
دانشجویان علوم پزشکی خبرنگاران حوزه سلامت در آینده ای نزدیک

فراهانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، ادامه داد: با راه اندازی کمیته‌های دانشجویی مفدا گردش آزاد اطلاعات سرعت بیشتری پیدا کرده که این موضوع موجب رشد و تعالی دانشجویان شده و به شکوفایی مهارت‌ها و توانمندی آن‌ها کمک می‌کند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به سال اشتغال‌زایی برای دانشجویان عضو کمیته مفدا افزود: با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اغلب با استعداد هستند با عضویت در کمیته مفدا می‌توانند به تولید اخبار در حوزه تخصص خود پرداخته و در واقع ما نسلی را در دانشگاه‌های علوم پزشکی پرورش می‌دهیم که می‌توانند به طور تخصصی خبر  تولید کنند.

وی با اشاره به تربیت خبرنگار حوزه سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی ادامه داد: این نسل جدید خبرنگار علاوه بر فعالیت در رشته تحصیلی خود می‌توانند در خبرگزاری‌ها نیز مشغول به کار شده و در حوزه خبرهای پزشکی و سلامت به طور تخصصی فعالیت کنند و این به اشتغال دانشجویان نیز کمک بسیاری می‌کند همان‌گونه که اکنون شاهد آن هستیم بسیاری از پزشکان در حوزه رسانه فعالیت می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.