یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹

چگونه با روش OKR در سازمان ها برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی عملیاتی با روش OKR

یکشنبه ۱۰ مرداد کارگاه نیروی انسانی برنامه ریزی عملیاتی با روش OKR با تدریس دکتر جهانگیر به همت مهارتکده بصورت هیبریدی و با حضور اساتید و همکاران در علوم پزشکی وارستگان برگزار گردید.

در این کارگاه دکتر جهانگیر گفت مدل OKR یکی از مدل های قدرتمند در حوزه برنامه ریزی  است و مخفف اهداف و نتایج (Objectives & key results) است و این امکان را می دهد که با مشارکت اجزای مختلف سازمان اهداف تنظیم گردد. به بیان دیگر OKR مدلی برای هدف گذاری مشارکتی در سطح سازمان، تیم ها و افراد است. این مدل کمک زیادی به چابک سازی فرایندهای سازمان می کند و یک روش مدیریتی برای تمرکز کل سازمان بر روی اهداف و مسائل مهم در بین تمام اولویت هاست.
در ادامه دکتر جهانگیر بیان کرد : ساختار OKR شامل چشم انداز، اهداف، نتایج کلیدی و نهایتا اقدامات است.ابتدا هر سازمان یک چشم انداز مدنظر دارد و طبق ان اهدافی را درنظر میگیرد که بصورت کیفی تعریف میشود و باید الهام بخش باشد. در قدم بعدی به تناسب objectives، نتایج کلیدی باید بصورت کمی مشخص شود تا key results قابل اندازه گیری باشد و در نهایت اقداماتی برای هر هدف تعریف میشود که محدودیتی در تعداد اقدامات نخواهد بود و گاها برای یک هدف باید بیش از ۱۰ اقدام صورت گیرد.
در پایان دکتر جهانگیر افزود با ارتباط برقرار کردن بین اهداف و نتایج قابل سنجش میتوان میزان پیشرفت ماهانه هر بخش بصورت جداگانه مورد ارزیابی قرار گیرد و همه شرکت کنندگان در کارگاه اهداف، نتایج واقداماتی برای خود تعیین کرده و برای بررسی با دیگران به اشتراک گذاشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.