چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴

شرایط حمایت از طرح‌های دانشجویی حوزه پیشگیری از اعتیاد و طلاق اعلام شد

حمایت از پایان نامه اعتیاد

نظر به اهمیت و ضرورت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها و مراکز عالی کشور، تفاهم نامه ای با سه محور «پیشگیری از اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی» میان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای اجتماعی وزارت کشور منعقد شده است.

به گزارش مفدا، بر این اساس تعدادی از طرح های دانشجویان با توجه به نکات زیر مورد حمایت قرار خواهد گرفت:

طرح‌های پیشنهادی دارای ساختار استاندارد (مقدمه، ضرورت، اهداف، محتوا، نظام اجرایی، برآورد زمانی، مالی و...)، قالب مشخص، محتوای موثر با تاکید بر کار گروهی باشد. طرح ها حداکثر در ۵ صفحه تدوین گردد. همچنین طرح های کانون های فرهنگی، هنری، مذهبی و اجتماعی دانشجویان و همچنین انجمن های علمی - دانشجویی در اولویت حمایت می باشد.

بر اساس اعلام معاونت فرهنگی وزارت علوم،   طرح های با موضوع پیشگیری از طلاق در اولویت حمایت می‌باشد و طرح های پیشنهادی دارای جذابیت، نوآوری و اثربخشی باشد. هر دانشگاه می تواند حداکثر تعداد ۱۰ طرح دانشجویی را ارسال نماید.

 حداکثر سقف حمایت مالی از هر طرح ۲۵ میلیون ریال و مهلت ارسال طرح ها ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ و بازه زمانی جهت اجرای طرح ها، پایان مهرماه ۱۳۹۶ در نظر گرفته شود.

راه اندازی کانون آسیب های اجتماعی دانشجویان در دانشگاه هایی که فاقد این کانون هستند، همچنین طرح هایی که منتج به تقویت این کانون ها شود، به عنوان یک طرح می تواند ارائه گردد.

 طرح‌هایی که با رویکرد غیر مستقیم و با استفاده از نمادهای هنری و متناسب با ذائقه دانشجویان به مقوله آسیب های اجتماعی بپردازد، به صورت ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، کلیه طرح ها ی پیشنهادی می بایست دانشجویی و درون دانشگاهی تدوین شود و  طرح های پیشنهادی قبل از ارسال به تایید مدیریت فرهنگی دانشگاه رسیده و سپس به آدرس پست الکترونیکی F_ejtemaee@msrt.ir ارسال گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.