چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰

دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر سال ۱۳۹۹ در حوزه انضباطی معرفی شدند

شورای انضباطی/قم

دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار ، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه‌های اول تا سوم ارزیابی عملکرد دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشگاه‌ها را در سال ۱۳۹۹ کسب کردند.

به گزارش مفدا، دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار ، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه های اول تا سوم ارزیابی عملکرد دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشگاه ها را در سال ۱۳۹۹ کسب کردند.

در این ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با کسب امتیاز ۹۹۳، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با کسب امتیاز ۹۸۸ و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب امتیاز ۹۷۵ حائز این رتبه‌ها شدند.

ضمنا دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و شوشتر با کسب بیشترین رشد امتیاز به ترتیب با رشد  ۲۸۲ و ۱۷۰ امتیازی نسبت به سال قبل، حائز رتبه شایسته تقدیر شدند.

ارزیابی عملکرد شوراهای انضباطی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، فعالیتی است که نیمه اول هر سال بر اساس چک  لیست‌های تدوین شده صورت پذیرفته و این ارزیابی توسط کارشناسان دبیرخانه شورای مرکزی انضباطی دانشجویان و ارزیابان منتخب مناطق صورت گرفته و کارنامه عملکرد شوراها صادر می‌شود.

عناوین اصلی شاخص‌های ارزیابی عملکرد شوراهای انضباطی دانشجویان شامل: تشکیلات، امکانات، آموزش و پژوهش، تلاش و تعامل و دادرسی عادلانه و عالمانه می باشد که در مجموع شامل ۲۴ ریز شاخص اختصاصی است.

مجموع امتیازات ارزیابی در این فرایند  ۱۰۰۰ امتیاز است که دانشگاه‌هایی که در حد فاصل امتیاز ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ در رتبه عالی، حد فاصل بین ۸۰۰ تا ۸۹۹ امتیاز  در رتبه خوب، ۶۰۰ تا ۷۹۹ امتیاز در رتبه متوسط، ۵۰۰ تا ۵۹۹ امتیاز در رتبه ضعیف و نمرات زیر ۵۰۰ در رتبه غیرقابل قبول قرار می‌گیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.