چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳

دو سایت تجمیعی دیگر برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شد

دکتر بیگلر: دانشگاه علوم پزشکی تهران با آمادگی کامل در راستای رضایتمندی شهروندان کار واکسیناسیون را انجام می‌دهد

دکتر بیگلر

معاون توسعه و مدیریت برنامه‌ریزی منابع به همراه رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران از سایت واکسیناسیون سازمان مرکزی و دانشکده پزشکی بازدید کردند.

به گزارش مفدا تهران، معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه در بازدیدی که از سایت‌های تجمیعی واکسیناسیون کرونا داشتند در گفت و گو با خبرنگار روابط‌عمومی؛ گفت: باتوجه‌به اینکه درگیر شدید موج پنجم کرونا هستیم باید سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا کند و از تمام ظرفیت‌های دانشگاه در این شرایط استفاده کنیم، با هماهنگی معاون بهداشت دانشگاه کارها به‌خوبی انجام شد و از تمام ظرفیت‌های سطح ستادی اعم از ستاد و دانشکده‌ها بهینه استفاده می‌کنیم.

وی افزود: عملیات اجرایی راه‌اندازی این سایت‌ها از هفته پیش شروع شده بود و ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران تقریباً با ظرفیت 200 نفر در روزکار خود را آغاز کرده است و در پی آن در دانشکده‌های پزشکی و پرستاری و مامایی هماهنگی‌های لازم انجام شده است امید داریم در اولین فرصت نیز سایت واکسیناسیونی را هم در دانشگاه تهران فعال کنیم تا به گردانه خدمت‌رسانی اضافه شوند. 

دکتر بیگلر یادآور شد: حضور همکاران هم در این مراکز به شکل داوطلبی است و از نیروهایی که در واحدها هم دورکار هستند و مشارکت کرده‌اند در این فرایند استفاده می‌شود.  

وی تصریح کرد: صرفاً حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه واکسن را در اختیار این مجموعه‌ها قرار می‌دهد و تأمین نیروهای حفاظتی از طریق مدیریت حراست و تأمین نیروی انسانی (فنی و پشتیبانی) هم از طریق حوزه معاونت توسعه هماهنگ می‌شود و قرار است که این خدمات در قالب ارائه واکسیناسیون در محیط‌هایی که انجام می‌شود میزان رضایت‌مندی شهروندان را جهت انجام واکسن بیش‌ازپیش برآورده کند. 

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه ادامه داد: مراجعه‌کنندگان در این سایت‌ها برای انجام واکسیناسیون در کمتر از نیم ساعت تزریقشان انجام می‌شود و افرادی هم که معذوریت‌های حرکتی داشتند همکاران کمک کردند در داخل خودرو این واکسیناسیون انجام می‌شود، وظیفه همه است که در زمینه پیشگیری این کار را حمایت کنیم و عملاً بتوانیم پیشگیری کنیم تا از موج‌های بعدی «پیک‌های بعدی» که سلامت مردم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد جلوگیری کنیم. 

وی گفت: در دو شیفت صبح و عصر از شنبه تا پنج‌شنبه این واکسیناسیون در حال انجام است و اگر نیاز باشد حتی در روزهای تعطیل هم این سایت‌ها فعال می‌شوند. 

در ادامه دکتر محمدرضا سلمانی رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران، ضمن تشکر از تیم معاونت توسعه و دانشکده پزشکی که همت کردند این دو سایت واکسیناسیون را فعال کردند، گفت: برای اینکه بتوانیم سرعت بیشتری را به تزریق واکسیناسیون بدهیم تا مردم کم تر معطل شوند باید فضاهای واکسیناسیون بیشتر شود این امر می‌تواند کمک بزرگی به ما کند. 

وی افزود: تقاضا داریم از همکاران دانشگاهی افرادی که بازنشسته هستند و عزیزانی که شاغل‌اند و می‌توانند ساعت‌هایی که آزاد هستند در این تیم‌ها حضور و مشارکت داشته باشند. باتوجه‌به حجم واکسیناسیونی که در مرکز بهداشت جنوب تهران در حال انجام است دچار کمبود نیروی انسانی شده‌ایم. نباید کارهای بهداشتی در مراکز بهداشتی و درمانی در این روزها کم‌رنگ و تعطیل شود باید به این موضوع رسیدگی شود بنابراین اگر همکاران به این کار ورود پیدا کنند از حضور آنها استقبال خواهیم کرد. 

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.