چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹

دانشگاه علوم پزشکی کاشان میزبان مسابقات فوتسال و بسکتبال دختران/ مسابقات روزهای ۴ تا ۱۰ مرداد برگزار می‌شود

یوسفیان

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از میزبانی این دانشگاه در مسابقات مقدماتی قهرمانی فوتسال و بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور ( ورودی المپیاد) طی روزهای ۴ تا ۱۰ مرداد خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این مسابقات میزبان ۵۰۰ نفر از ورزشکاران، داوران و مربیان است.

دکتر یوسفیان در گفت وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: خوشبختانه بعد از بازدید  مسئولان وزارت بهداشت از فضاهای ورزشی و خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی و بررسی وضعیت امکانات وتجهیزات ورزشی، میزبانی مسابقات ورودی المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور به دانشگاه کاشان واگذار شد.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور امسال در رشته های ورزشی فوتسال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دوومیدانی، کاراته، شطرنج( انفرادی) و تیراندازی برگزار خواهد شد که هنوز میزبانی دقیق این رقابتها مشخص نشده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان یادآور شد: در مسابقات ورودی المپیاد قهرمانی فوتسال و بسکتبال دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می‌شود، تاکنون ۱۴ تیم بسکتبال و ۱۸ تیم فوتسال از دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‎اند و پیش بینی می شود این رقم‌ها افزایش یابد.

یوسفیان خاطرنشان کرد: با توجه با توافقی که با مسؤولان وزارت بهداشت و اداره ورزش قهرمانی این وزارتخانه صورت گرفته، مقرر شده است مسابقات ورودی المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در رشته‌های فوتسال و بسکتبال از تاریخ ۴ تا ۱۰ مرداد در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شود. ضمن اینکه پذیرش تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات روز سوم مرداد ماه انجام می‌شود.

وی در خصوص ثبت نام از تیم‌های شرکت کننده در مسابقات ورودی المپیاد ورزش قهرمانی در دو رشته فوتسال و بسکتبال گفت:  ثبت نام از دانشجویان و تیم‌ها تا پایان تیرماه انجام خواهد شد و پیش بینی می‌شود حدودا ۴۵۰ ورزشکار از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این دو رشته با حریفان خود به رقابت بپردازند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پاسخ به این سوال که چند تیم از هر رشته ورزشی از مرحله مقدماتی به مرحله نهایی المپیاد راه‌خواهند یافت، خاطرنشان کرد: تیم‌های نخست تا چهارم هر رشته ورزشی وارد مسابقات قهرمانی المپیاد دختران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌شوند.

یوسفیان درخصوص وضعیت سطح آمادگی تیم‌های فوتسال و بسکتبال دختران دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای حضور در مسابقات گفت: خوشبختانه تیم‌های فوتسال و بسکتبال دانشگاه ما به سطح مطلوبی از آمادگی رسیده‌اند و تمرینات خود را منظم و مستمر زیر نظر مربیان انجام می‌دهند امیدوارم بتوانیم با کسب یکی از عناوین اول تا چهارم‏، بتوانیم به مرحله نهایی المپیاد راه‌یابیم. به هرحال با توجه به اینکه دوره گذشته تیم علوم پزشکی کاشان نتوانست در این رشته‌ها نتایج قابل قبولی کسب کند، اما امسال تلاش داریم با توجه به میزبانی رقابتهای مرحله مقدماتی و همچنین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‏، جواز حضور در مسابقات نهایی المپیاد در رشته‌های مختلف ورزشی بخصوص فوتسال و بسکتبال را کسب کنیم.

وی به آماده سازی سالن چندمنظوره دانشگاه علوم پزشکی کشور برای برگزاری بازیهای بسکتبال و فوتسال اشاره کرد وگفت: این سالن چندمنظوره دارای امکانات وتجهیزات مناسبی است که مورد تایید مسئولان وزارت بهداشت قرار گرفته است و بنا داریم طبق برنامه ریزی‌های صورتگرفته‏، صبح ها مسابقات فوتسال و عصرها نیز رقابتهای بسکتبال را در این یک هفته برگزار کنیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تاکید بر اینکه به لحاظ اسکان دانشجویان و ورزشکاران شرکت کننده در این رقابتها مشکل خاصی نداریم، گفت: یکی از خوابگاه‌های دانشگاه که مورد تایید مسئولان وزارت بهداشت نیز قرار گرفته آماده اسکان شرکت‌کنندگان اعم از ورزشکاران، کادر مربیان، داوران وهمراهان تیم است که ظرفیت این خوابگاه حدود ۵۰۰ نفر است. همچنین در خصوص تغذیه و سرویس‌دهی به شرکت‌کنندگان باید بگویم که  ما در طول برگزاری مسابقات، بر اساس برنامه غذایی که وزارت بهداشت تایید کرده است، عمل خواهیم کرد و سرویس‌دهی خود را به شرکت‌کنندگان انجام خواهیم داد.

وی درخصوص داوری مسابقات ورودی المپیاد دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مربوط به دو رشته فوتسال و بسکتبال گفت: برای داوری مسابقات مختلف قطعا از داوران وکارشناسان باتجربه و مورد تاییدی که وزارت بهداشت گزینش کرده‌است، استفاده خواهد شد. البته هنوز اسامی و تعداد داوران شرکت کننده در مسابقات ورودی، مشخص نشده است.

این مقام مسؤول با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات ورودی المپیاد دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مربوط به رشته‌های فوتسال و بسکتبال گفت: در حاشیه برگزاری این رقابتها، یکسری برنامه‌های فوق برنامه وفرهنگی نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته‌ایم که از جمله می‌توان به بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری کاشان اشاره کرد که قطعا می‌تواند جذابیت و تنوع خوبی برای شرکت‌کنندگان به همراه داشته باشد.

یوسفیان گفت: امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی کاشان بتواند میزبان شایسته‌ای برای برگزاری این دو رشته ورزشی باشد. خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد و همه امکانات وتجهیزات برای برگزاری این مسابقات مهیاست.

وی برگزاری المپیاد ورزش قهرمانی وهمگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را که همه ساله برگزار می‌شود را عاملی برای تقویت شادابی‌ و اعتماد به نفس دانشجویان عنوان کرد و گفت: قطعا برگزاری این مسابقات المپیاد علاوه بر استعدادیابی و سنجش وارزیابی دانشجویان در رشته‌های مختلف ورزشی‏، پویایی و شادابی را در محیط‌های دانشگاهی افزایش می‌دهد و برگزاری این مسابقات فارغ از بحث رتبه‌بندی و کسب جایزه‏ می‌تواند مشوق خوبی برای گرایش دانشجویان به ورزش باشد.

یوسفیان در پایان گفت: از اکنون نمی‌توان پیش بینی کرد کدام تیم‌ها در رشته‌های بسکتبال و فوتسال از مرحله مقدماتی به مرحله نهایی صعود خواهند کرد اما امیدوارم تیم‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این دو رشته بتواند با موفقیت به مرحله پایانی صعود کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.