یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲

تزریق بیش از ۱۴۴ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان / تشدید واکسیناسیون با استمرار طرح شهید سلیمانی

تزریق بیش از ۱۴۴ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان / تشدید واکسیناسیون با استمرار طرح شهید سلیمانی

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۱۴۴ هزار و ۶۹۶ دُز واکسن کرونا در کردستان در قالب نوبت اول و دوم برای گروه‌های هدف تزریق شده است.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دکتر ابراهیم قادری اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون کرونا تاکنون ۱۵ پارت واکسن به استان اختصاص یافته و گروه‌های هدف آن را دریافت نموده‌اند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه ۱۴۴ هزار و ۶۹۶ دُز واکسن کرونا در استان در قالب نوبت اول و دوم تزریق شده است، افزود: روند تزریق  واکسیناسیون طی روزهای آینده بیشتر خواهد شد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار تا کنون ۹۹ هزار و ۳۵۰ نفر در کردستان در قالب نوبت اول در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند ، افزود: ۴۵ هزار و ۳۴۶ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.

دکتر قادری با ذکر اینکه واکسیناسیون با تداوم طرح شهید سلیمانی با شدت بیشتری انجام می‌شود، یادآور شد: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های هدف در استان همچنان ادامه دارد و از مردم انتظار می‌رود که در موعد مقرر برای دریافت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی تعداد کل واکسن دریافت شده را ۲۲۱ هزار و ۳۹۰ دُز اعلام کرد و گفت: تاکنون ۶۶ درصد واکسن‌های دریافتی به گروه‌های هدف تزریق شده است.

دکتر قادری درصد پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان را ۹۲ درصد عنوان کرد و افزود: ۶۰ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال تاکنون در استان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.