شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷

پیام رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در گرامی داشت سالروز ملی « فیزیوتراپی »

روز فیزیوتراپی

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی روز شنبه با انتشار پیام، فرارسیدن سالروز ملی « فیزیوتراپی » را گرامی داشت و سلامتی و بهروزی برای همکاران این حوزه آرزو کرد.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ متن کامل پیام دکتر حمیدرضا خانکه به این شرح است:

    سالروز ملی « فیزیوتراپی »، یادآور خدماتی ارزشمند از علوم توانبخشی، و ارج نهادن بر توان تخصصی و حرفه ای متخصصانی است که بخش بزرگی از جامعه توانبخشی کشور را تشکیل می دهند.

    جامعه فیزیوتراپیست کشور همواره تلاش کرد تا پزشکان به تاثیرات همنشینی پزشکی و فیزیوتراپی واقف شوند و بیش از آن، اثر سر انگشتان توانمند و فعالیت این متخصصان که علوم پزشکی، توانبخشی و هنر را با یکدیگر در آمیخته اند، سبب شناخت هرچه بیشتر هموطنان از اثرات درمانی و توانبخشی این حرفه شد، ضمن آنکه افزایش تصادفات، روند پیر شدن جمعیت و رواج بیماری های اسکلتی و عضلانی، کم تحرکی و زندگی ماشینی، بر نیاز اقشار مختلف مردم به خدمات این بخش از نظام سلامت افزود.

    طی یک سال و نیم گذشته نیز که همه اقشار جامعه، با پاندمی کووید 19 روبه رو شده و از اشکال مختلف آن متاثر شده اند، همچنان جامعه فیزیوتراپیست کشور، جایگاه خود را در کنار پزشکان و بر بالین بیماران حفظ کرد تا بتواند بر عوارض ناشی از این بیماری مرحم شود، قلب های خسته و تن های رنجور از تحمل مراحل طولانی درمان را قوت ببخشد.

    با گرامی داشت روز ملی فیزیوتراپی، آرزوی سلامتی و بهروزی برای اعضای هیات علمی این حوزه، همکاران فیزیوتراپیست در مراکز درمانی تابعه دانشگاه و دانشجویان عزیز این رشته دارم.

دکتر حمیدرضا خانکه

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.