شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶

نشست کارگزار بنیاد علمی نخبگان( ره نشان) با دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد

اهواز
به‌گزارش پایگاه خبری مفدا اهواز؛ این جلسه 28 تیرماه 1400 با حضور محمد امین حبیبی مدیر فرهنگی ،ناصر منش معاون مدیر فرهنگی، محبی کارگزار بنیاد علمی نخبگان ره نشان، یزدان نژاد و کریمی پارسا نمایندگان دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه، و کمایی کارشناس این بخش در دفتر مدیریت فرهنگی به‌صورت وبیناری برگزار شد. 
در این جلسه وبیناری نماینده علمی نخبگان ره نشان گفت: که فعالیت ما در فضای زیست فناوری است و کارشناس وکارگزار رسمی این بخش هستیم و تلاشمان این است که با راه‌اندازی سامانه‌ای تحت عنوان رو دادستان برای دانشجویان زمینه خوبی را برای ثبت فعالیتهایشان فراهم کنیم. 
وی در بحث رویدادها گفت: حمایت معنوی و مادی خوبی از دانشجویان انجام خواهد شد که میتوانند در حوزه زیست فناوری در جشنواره‌ای که در این زمینه ترتیب داده شده‌است و شبیه به جشنواره حرکت است شرکت و فعالیت داشته باشند. 
محبی در ادامه این جلسه به سوالات نمایندگان انجمن‌های علمی دانشگاه پاسخ داد و تصریح کرد:  مسابقات ما در حوزه آب، محیط‌زیست، حمل‌ونقل، انرژی و هوشمندسازی است که امسال هم تلاش کردیم تا درحوزه سیاست‌گذاری مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی شرایط بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم کنیم. ما در سال گذشته 4510 شرکت‌کننده داشتیم که 1780 شرکت کننده در حوزه زیست فناوری فعال بودند. 
ایشان هدف مؤسسه تخصصی عرفان شریف و ره نشان  را ایجاد یک فضای بسیار خوبی  برای شتاب‌گیری نیروهای انسانی دانست. تا دانشجویان بتوانند در دانشگاه در یک فضای هیجانی قرار بگیرند تا اینکه به فضای صنعتی بروند. 
 ایشان همچنین در ادامه به مسابقات طرح شهید احمدی‌روشن اشاره کرد و گفت: که این مسابقات از طریق اساتید انجام می‌شود و تفاوت بسیار زیادی با طرح شهید بابایی دارد.  طرح شهید بابایی طرح مسئله محور بنیاد نخبگان است و این برای ما مهم است که ماقبل از تیم‌سازی، افرادی را که علاقه‌ای به کار نشان نمی‌دهند را حذف می‌کنیم و این‌ دغدغه ماست. 
ایشان در ادامه خاطر نشان کرد: که سال گذشته تا صد و پنجاه امتیاز به تیم‌های نخبه تعلق می گرفت که امسال به دولت جدید موکول شده‌است.
محبی گفت: به سه تیم نخبه جوایز نقدی داده خواهد شد که تیم اول تا مبلغ ده میلیون است. 
ایشان با اشاره به خدمت سربازی دانشجویان نخبه گفت:افرادی که تا 130 امتیاز در مسابقات کسب کنند می‌توانند معاف از خدمت شوند و در این حوزه فعالیت کنند.
در پایان این جلسه مدیر فرهنگی با پیشنهاد انعقاد قراردادی بین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و بنیاد علمی نخبگان ره نشان خبر داد و گفت جلسه ای با رئیس پارک علم و فناوری و رئیس بنیاد علمی نخبگان به میزبانی مدیریت فرهنگی دانشگاه جهت پیشبرد اهداف جلسه بزودی گرفته خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.