شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴

در بستر فضای مجازی؛

همایش کشوری با عنوان "موفقیت در ارشد پرستاری و مامایی" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

اردبیل/ پرستاری

همایش کشوری با عنوان « موفقیت در ارشد پرستاری و مامایی» با هدف آشنایی و آمادگی دانشجویان برای کنکور کارشناسی ارشد، روز شنبه ۲۶ تیر آغاز شد و تا سه روز ادامه داشت.

به گزارش مفدا اردبیل، این همایش سه روزه به میزبانی انجمن های علمی دانشجویی پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با عنوان «موفقیت در ارشد پرستاری و مامایی» به صورت مجازی و در بستر اسکای روم برپا شد.

در این همایش اساتید دانشگاه و خارج از دانشگاه حضور داشتند. تمرکز این همایش ارائه نکاتی مهم و جامع برای آمادگی هرچه بیشتر دانشجویان برای آزمون ارشد بود.

کیمیا کریمی، دبیر انجمن علمی پرستاری گفت: ما نیاز داریم که دانشجوهایمان آگاهی درستی از ادامه تحصیل و مسیر پیش روی خود داشته باشند و با تصمیم گیری درست هدف گذاری کنند.

وی افزود: این همایش در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ با تدریس اساتیدی چون شهره مشفقی، سمانه دباغ فکری و فراز طیار برگزار شد و با استقبال خوب دانشجویان نظام پرستاری و مامایی دانشگاه‌های علوم پزشکی و آزاد سراسر کشور و همچنین تعدادی از  کادر درمان کشور مواجه شد.

از جمله مطالب ارائه شده در همایش می‌توان به منابع آزمون ارشد، گرایش‌های ارشد پرستاری و مامایی، فرصت‌های شغلی بعد از فارغ التحصیلی، بازار کار هر گرایش، شرایط تاسیس مطب در مامایی، ارائه تجربیات اساتید، طرح یا کارشناسی ارشد یا هر دو؟، سربازی مانعی برای کار و ادامه تحصیل آقایان، مهاجرت پرستاری، نحوه آمادگی و برنامه‌ریزی برای آزمون ارشد، استخدام پرستاران و ماماها در آموزش و پرورش، ادامه تحصیل پرستاری از ارشد و دکتری تا اپلای و پرستاری یا کنکور مجدد؟، اشاره کرد.

خبرنگار: کیمیا کریمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.