شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان؛

بیش از ۵۵ درصد سنین ۶۰ تا ۶۵ سال، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

دکتر پرویز قزلباش

دکتر پرویز قزلباش در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان اظهار داشت: تا امروز بیش از ۵۵ درصد سنین ۶۰ تا ۶۵ سال، واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و در این خصوص، ضرورت دارد مردم به محض دریافت پیامک یا تماس، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند .

به گزارش مفدا زنجان به نقل از وبدا، رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ظهر سه‌شنبه ۲۹ تیرماه در یکصدوپنجمین جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان در سالن پیامبر اعظم (س) استانداری درخصوص وضعیت بیماری کرونا در استان زنجان اظهار داشت: روند بیماری در استان زنجان هم مثل کل کشور، هم در بخش سرپایی هم در بخش بستری افزایشی است .
 
دکتر قزلباش با اشاره به وجود ۲۱۲ الی ۲۱۵ بیمار در چند روز گذشته ابراز کرد: در هفته‌های گذشته حدود ۱۵۰ بیمار به طور ثابت داشتیم و درحال حاضر هم نسبت به هفته قبل، حداقل بیش از ۷۰ درصد بیماران به طور ثابت بیشتر شدند، و این افزایش هشداری برای درگیری با موج پنجم کرونا در استان، در روزها و هفته‌های آتی است .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه میزان اشغال تخت کرونا در استان ۲۶/۵ درصد است ادامه داد: طی چند روز گذشته شیب افزایشی ملایم را شاهد هستیم، و تضمینی نیست که این روند به این شکل ادامه یابد .
 
وی افزود: به خاطر اینکه موج پنجم در استان‌های دیگر با شدت تند و با سرعت درحال انتشار است، انتظار داریم در روزهای آتی در استان هم شاهد شیب تند بیماری باشیم .
 
رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: در بخش سرپایی بیش از ۳۶۲ هزار نفر، در بستری ۲۷ هزار ۵۲۳ نفر تحت آزمایش قرار گرفتند و در مجموع ۹۴ هزار ۸۸۷ نفر بیمار مثبت شناسایی شده است .
 
به گفته دکتر قزلباش آزمایش pcr گردش ویروس در جامعه را نشان می‌دهد و در این خصوص در شهرستان ابهر گردش ویروس بالاست و روند افزایشی بستری تدریجی است، خرمدره هم مثل شهرستان ابهر در یک رنجی حرکت دارد و این میزان در زنجان و سایر شهرستان‌ها هم افزایشی است .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان آخرین وضعیت میانگین استانی درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن و مراکز به تفکیک صنف را ۴۳/۳۸ برشمرد و تصریح کرد: در این بین، بوستان‌ها و مراکز تفریحی با ۴/۱۷ درصد کمترین، و فروشگاه‌های زنجیره‌ای با ۵۱/۲ درصد، بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارا هستند .
 
وی با بیان اینکه شهرستان‌های ایجرود و سلطانیه با ۴۵ درصد بالاترین سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شهرستان خدابنده، ماهنشان و طارم با ۴۲ درصد، پایین‌ترین سطح رعایت را دارند تصریح کرد: میزان بروز بیماری در شهرهای ابهر، خدابنده، خرم‌دره و زنجان است که نیاز به کنترل و پیگیری بیشتری دارد .
 
رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان با تاکید براینکه حد انتظار واکسیناسیون، واکسینه کردن ۹۵ درصد گروه‌های هدف است خاطرنشان کرد: تا به امروز، بیش از ۵۵ درصد سنین ۶۰ تا ۶۵ سال، واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و در این خصوص، ضرورت دارد مردم به محض دریافت پیامک یا تماس، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.