جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳

راه‌یابی دانشجویان دانشگاه آزاد شاهرود به مرحله دوم المپیاد علمی دانشجویی وزارت بهداشت

دانشگاه آزاد شاهرود

رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود از راه یابی ۲ تن از دانشجویان این دانشگاه به مرحله دوم المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش مفدا شاهرود، بهروز یحیایی با اشاره به اعلام نتایج مرحله نخست سیزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور اظهار کرد: "فربد نوربینی" و "حمیدرضا اسفندیاری" توانستند در حیطه استدلال بالینی شامل دروس اصلی پزشکی در بخش‌های داخلی، کودکان، زنان و جراحی مجوز حضور در مرحله دوم المپیاد را کسب کنند.

وی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود هر سال بیش از ۲۰ قبولی در آزمون‌های دوره‌های مختلف رزیدنتی در دانشگاه‌های سراسری را دارد، تصریح کرد: این ۲ دانشجو سال گذشته نیز موفق شدند به ترتیب با کسب ١۷١ و ١۶۸ امتیاز رتبه‌های هفتم و نهم کشوری در آزمون سراسری پیش‌کارورزی پزشکی را به دست آورند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود با اشاره به برگزاری مرحله نخست این المپیاد در خرداد ماه و به صورت الکترونیکی، یادآور شد: مرحله دوم آن نیز شهریور ماه در تهران برگزار خواهد شد.

آزمون مرحله نخست انفرادی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور همزمان با ۳۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور با حضور ۲۹ نفر از دانشجویان منتخب شامل ۲۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی شاهرود و ۹ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان،‌ نیشابور، سبزوار و کرمانشاه در مرکز آزمون‌های الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شده بود./ انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.