چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در نشست هیات رئیسه مطرح کرد:

بسته ای از چالش ها و راهکارهای آن، برای دولت آینده آماده می شود

دانشگاه علوم توانبخشی

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در نشست این هفته هیات رئیسه با اشاره به اینکه جابجایی دولت، وقفه ای در انجام وظایف ایجاد نمی کند، گفت: همه همکاران جایگاه دانشگاه را جایگاهی ملی ببینند و همه معاونت ها، برای همراهی با دولت آینده، چالش ها و راهکارهای مربوطه را مشخص کنند تا در قالب بسته ای، آماده ارائه شود.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ دکتر حمیدرضا خانکه به بحران کرونا در کشور نیز اشاره کرد و کار جمع آوری کمک های نقدی دانشگاهیان علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برای مردم محروم سیستان و بلوچستان، و تهیه و تحویل مایحتاج اولیه آنان که مستقیما توسط مدیر امور فرهنگی دانشگاه انجام شد را بسیار ارزشمند خواند.

   وی افزود: آقای رضایی با شناسایی نیازهای مردم سیستان و بلوچستان، و با همکاری دکتر خانجانی نسبت به جمع آوری کمک های نقدی دانشگاهیان و تهیه مواد بهداشتی و غذایی مورد نیاز ساکنان اقدام کرده و شخصا این هدایا را به دست ساکنان این مناطق محروم، رساند که قابل تقدیر است.

مطالعه رصدخانه در "بررسی افکار عمومی نسبت به واکسن"، جزو پنج مطالعه برتر حوزه کووید انتخاب شد

   دکتر خانکه رئیس رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ با اشاره به انجام فاز اول مطالعه " بررسی افکار عمومی شهروندان تهرانی نسبت به واکسن " توسط محققان و متخصصان عضو رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹، گفت: این مطالعه جزو پنج مطالعه برتر در میان ۵۰ مطالعه انجام شده در حوزه کووید در کشور، انتخاب شده است.

همکاری رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی آغاز شد

    وی همچنین از قبول مسئولیت " دبیرخانه کووید مجلس شورای اسلامی " با ابلاغ مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: با صدور این ابلاغ، همکاری رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ با مرکز پژوهش های مجلس آغاز شده است و با برنامه ریزی انجام شده، همکاران در مرکز پژوهش ها با حضور در محل دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و رصدخانه کووید ۱۹، از کمک های علمی و تخصصی اعضای هیات علمی و محققان همکار رصدخانه بهره مند می شوند.

کمیته ای برای چگونگی اطلاع رسانی شفاف به اعضای هیات علمی نسبت به پرداختی ها تشکیل می شود

   رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برای اطلاع رسانی شفاف به اعضای هیات علمی نسبت به پرداختی های آنان، گفت: سه نوع پرداختی در قالب حقوق، تمام وقتی جغرافیایی و حق التدریس، به اعضای هیات علمی انجام می شود که طبق شاخص های مربوط به هر یک ، میزان آن تعیین می شود.

   دکتر خانکه افزود: معاونان آموزشی و توسعه مدیریت، کمیته ای برای بررسی راهکارهای مناسب جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی مناسب به اساتید در این خصوص تشکیل بدهند.

تا وضعیت شهر تهران بلحاظ شیوع کرونا قرمز است، همکاران با "نظر معاونت ها" و درصورت "ضرورت"، در محل کار حاضر شوند

   رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه براساس دستور ستاد ملی کرونا و استانداری تهران، مراکز آموزشی و دانشگاه ها در شهرهای قرمز تعطیل هستند، اظهار داشت: همکاران ما در دانشگاه نیز " با نظر معاونان و مدیران مربوطه و در صورتی که حضورشان در دانشگاه ضروری باشد، در محل کار حاضر شوند "، وگرنه امور مربوط به وظایف خود را بصورت " دورکاری " انجام بدهند.

   وی همچنین از دکتر فرخی معاون توسعه مدیریت خواست تا دستورالعملی برای چگونگی انجام دورکاری همکاران تهیه شود، چون افرادی که دورکاری می کنند، باید به روش های مختلف، در دسترس باشند تا در صورت لزوم با آنان تماس گرفته شود.

   دکتر خانکه در عین حال، به مدیران ارشد دانشگاه تاکید کرد که حتما در ساعات اداری در دانشگاه حضور داشته و یا به هر نحو ممکن، در دسترس باشند.

   رئیس دانشگاه با توجه به دغدغه برخی از همکاران به جهت دریافتی آخر ماه که بابت ساعات اضافه کار دارند، از همه معاونان دانشگاه خواست تا « محاسبه مبلغ اضافه کار، مبتنی بر کیفیت عملکرد همکاران باشد، نه صرفا حضورشان در دانشگاه ».

  برای چگونگی برگزاری کلاس های سال جدید تحصیلی برنامه ریزی دقیقی انجام شود

    رئیس دانشگاه همچنین با اشاره به آغاز سال جدید تحصیلی، و دستورالعملی که معاونت آموزشی وزارت بهداشت ابلاغ کرده است، از معاونان درمان، دانشجویی و آموزش دانشگاه خواست تا همچنان پیگیر تهیه و تزریق واکسن دانشجویان با توجه به اولویت های مشخص باشند، و برای چگونگی برگزاری کلاس ها (حضوری یا مجازی) نیز برنامه ریزی دقیقی انجام شود.

*****

   دکتر حسن شاکری معاون دانشجویی دانشگاه نیز با بیان اقداماتی که تا کنون برای تهیه واکسن دانشجویان شده، گفت که با همکاری معاونت درمان دانشگاه و از طریق دانشگاه شهید بهشتی و معاونت دانشجویی وزارت بهداشت، موضوع تهیه واکسن دانشجویان درحال پیگیری است، ضمن آنکه با توجه به دستورالعمل معاونت آموزشی وزارت بهداشت، برنامه ای برای چگونگی برگزاری کلاس های درس دانشجویان در سه مقطع تحصیلی تدوین می شود.

*****

   دکتر مسعود فلاحی مسئول دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه با اشاره ای به اقدامات انجام شده طی روزهای اخیر، گفت: با جلب همکاری شهرداری شهر ری، قرار است، چند بیلبورد به اطلاع رسانی ساکنان منطقه امین آباد و شهر ری نسبت به خدمات مرکز روانپزشکی رازی اختصاص یابد.

    وی افزود: طی روزهای اخیر با جمع آوری کمک های نقدی دانشگاهیان و خیران، نسبت به تهیه ارزاق اقدام شد و تعداد ۳۰۰ بسته از انواع مواد غذایی آماده و بین کارکنان مرکز روانپزشکی رازی توزیع شد.

   دکتر فلاحی همچنین بمنظور تقویت موسسه خیریه مرکز روانپزشکی رازی، پیشنهاد صدور ابلاغ برای شش تن از خیران و رئیس بیمارستان روانپزشکی رازی را به عنوان هیات امناء این موسسه ارائه داد و از هیات رئیسه دانشگاه خواست تا از افراد نیکوکاری که بیماران روانپزشکی را حمایت می کنند، در روز ۱۴ شهریورماه و به مناسبت روز جهانی خیران و نیکوکاران، طی نشستی بصورت حضوری یا مجازی، تقدیر بعمل آید.

   مسئول دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه، پیگیری برای تاسیس بنیاد نیکوکاری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی را از دیگر فعالیت های این دبیرخانه ذکر کرد و افزود: اساسنامه این بنیاد که قرار است از ظرفیت نیکوکاران در پیشبرد اهداف آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و پرسنلی استفاده کند، تهیه شده است تا با مدارک اعضای هیات موسس، جهت دریافت مجوز، به مراجع ذیصلاح ارائه شود و پس از دریافت مجوز رسمی برای فعالیت بنیاد نیز، انتخابات جهت شکل گیری هیات مدیره انجام خواهد شد.

   *****

    در ادامه، اعضای هیات رئیسه پیرامون مسایل آموزشی، دانشجویی و هیات علمی که در دستورجلسه ذکر شده بود، به تبادل نظر پرداختند.

    بر همین اساس، مقرر شد که درخواست های ماموریت اعضای هیات علمی، در نشست هفتگی هیات رئیسه دانشگاه مطرح، و تصمیم گیری نهایی با نظر هیات رئیسه انجام شود.

    همچنین، درخواست های اعضای هیات علمی برای شرکت در دوره های آموزشی، پس از کسب نظر از مدیران گروه های مربوطه و معاون آموزشی، در نشست هیات رئیسه دانشگاه، مطرح و تصمیم گیری می شود. و در صورت وجود منابع مالی در دانشگاه، به هزینه های مربوط به شرکت فرد در دوره آموزشی، کمک خواهد شد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.