چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷

پیام تبریک معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت عید سعید قربان

مفدا تبریز

در پیام تبریک دکتر مهدی نظری آمده است: عید قربان، جشن رهایی از اسارت نفس و شکوفایی ایمان و یقین، عید نزدیک شدن دل ها به قرب الهی است، عید سرسپردگی و بندگی، عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش و عید برآمدن روزی نوست.

به گزارش مفدا تبریز، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، پیام تبریکی صادر کرد.

در پیام تبریک دکتر مهدی نظری آمده است:

عید سعید قربان یادآور بندگی و اخلاص حضرت ابراهیم در برابر پروردگار خویش است. روزی که در آن ابراهیم خلیل فرزند خود اسماعیل را به قربانگاه برد تا به فرمان خداوند آن را ذبح کند؛ فرزندی که خداوند در سن پیری به او بخشیده بود و حدود ۱۳ سال از او دور بود و در صحرای سوزان مکه به همراه مادرش زندگی می‌کرد.

عید قربان، جشن رهایی از اسارت نفس و شکوفایی ایمان و یقین، عید نزدیک شدن دل ها به قرب الهی است، عید سرسپردگی و بندگی، عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش و عید برآمدن روزی نوست.

در حج، در عرفات به شناخت می رسیم  و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کنیم.

این عید خجسته در حالی فرا می رسد که عالی ترین صحنه خلقت بشریت در صحرای عرفات به وقوع پیوست و اباعبدالله حسین (ع) قرب الی الله را به منصه ظهور رساند. چه نیکوست که باری تعالی فرصت عاشقی را به بندگانش نشان می دهد.

این عید برای همه ما، نماد قربانی کردن نعمت های دنیوی در راه رسیدن به عشق، وصال و جاودانگی است. در این عید به شکرانه خداوند قادر متعال، با یک زبان، یک صدا و یک دل فریاد "لبیک اللهم لبیک، لبیک لا شریک لک لبیک، انّ الحمد و النعمه لک و الملک، لا شریک لک لبیک" سر می دهیم.

اینجانب فرارسیدن عید سعید قربان را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و عموم مسلمین به ویژه جامعه دانشگاهی علوم پزشکی تبریزو دانشجویان عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال مسالت می کنم که به یمن این عید بزرگ، همه ما را از نعمت هدایت، سعادت و رستگاری دو جهان برخوردار فرماید و ما را از پیروان راستین صراط مستقیم خود که به وسیله پیامبران و اولیا، روشن و آشکار گردیده است، قرار دهد و در این صراط سعادت و خوشبختی حفظ فرماید و این سعادت را نصیب ما  نماید تا در مقابل آزمایش های الهی، سربلند و پیروز بیرون آییم.

دکتر مهدی نظری 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.