سه‌شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

با حضور نوبخت؛

فاز نخست مرکز جامع سرطان همدان افتتاح شد

افتتاح مرکز جامع سرطان همدان

فاز نخست مرکز جامع سرطان همدان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش مفدا همدان، استاندار همدان با حضور محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با همراهی رییس دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مسئولان با همراهی خانواده فرشچیان از تعدادی از بخش‌های مرکز جامع سرطان بازدید کردند.

در این مراسم از اتاق‌های درمان، سی تی سیمولاتور، اتاق مولدینگ، پذیرش، اتاق‌های پزشک، بخش شیمی‌درمانی سرپایی، بخش رادیوتراپی، بخش فیزیک رادیوتراپی و... بازدید و توضیحاتی در مورد تکمیل مرحله نخست مرکز جامع درمان سرطان همدان و دستگاه‌های پیشرفته این مرکز و پذیرش بیماران نیازمند شیمی درمانی ارائه شد.

معاون رئیس جمهور در این مراسم از اختصاص ۸۰ میلیارد تومان به پروژه‌های استان خبر داد و گفت: امروز کلید ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی محرومان تحویل صاحبان آنها می‌شود.

وی اظهار کرد: در سفر قبلی که شهریورماه سال گذشته به استان با اصالت و فرهنگ همدان داشتم تعداد ۳۲ طرح و پروژه در شورای برنامه‌ریزی با ۳۴۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

دکتر نوبخت با بیان اینکه مرکز جامع سرطان به عنوان یکی از مواردی که از نظر علمی و فنی جایگاه داشت امروز افتتاح شد افزود: در سفر قبلی احداث ۳ هزار واحد مسکونی برای افرادی که قدرت مالی برای تامین مسکن ندارند کلنگ‌زنی شد و امروز کلید ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی تحویل صاحبان آن می‌شود.

وی تأکید کرد: قبل از اتمام دولت دوازدهم ۸۰ میلیارد تومان باقیمانده به پروژه‌ها اضافه می‌شود تا برای عمران و آبادانی استان صرف شود.

استاندار همدان در این بازدید با خیر مقدم به محمدباقر نوبخت از وی برای تلاش‌های انجام شده در مورد پروژه‌های مهمی که در هشت سال گذشته بنا نهاده شد و بعضا در همدان به بهره‌برداری رسیده، تشکر کرد.

سید سعید شاهرخی اضافه کرد: مسئولان مختلفی به همدان سفر کردند و هر یک منشا خیر و برکت بودند به طوری که امروز شاهدیم یک خط آهن از شمال استان و یک خط آهن از جنوب استان آغاز شد و به هم وصل خواهد شد.

وی افزود: همدان در حوزه آب نیز مطلوب کار کرده است به طوری که سه سد افتتاح شده و دو سد نیز در حال ساخت است.

استاندار همدان با بیان اینکه فاضلاب شهر همدان با اجرای شبکه آب و فاضلاب و تصفیه‌خانه مدرن بهخوبی مدیریت شد تأکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان تحول اساسی و بنیادینی صورت گرفته که در همین راستا احداث بیمارستان اکباتان با بیش از ۲۵۰ نفر در حال انجام است و ماه‌های آینده بهره‌برداری می‌شود.

وی گفت: در اغلب شهرستان‌های استان بیمارستان افتتاح شده است به طور مثال در شهرستان‌های بهار، تویسرکان و نهاوند بیمارستان‌های خوبی ساخته شده و همزمان استان را به عنوان قطب پزشکی غرب کشور مطرح کرده است.

وی با تشکر از خانواده فرشچیان با بیان اینکه مرکز قلب فرشچیان از بهترین مراکز درمانی استان به شمار می‌رود گفت: حضور مجدد دکتر نوبخت در استان آن هم در کمتر از یک سال منشا خیر و برکت بوده و در جریان دو سفر ۸۰۹ میلیارد تومان برای استان تخصیص داده شد که بخشی مربوط به این پروژه است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.