دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳

با حضور اعضاء انجام شد؛

برگزاری دومین جلسه کمیته علم و پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

مفدا

دومین جلسه کمیته علم و پژوهش، زیرمجموعه بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت ارائه راه‌کارها جهت عملی کردن برنامه‌های این کمیته برگزار شد.

به اطلاع پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا کرمانشاه، صبح روز دوشنبه 28 تیر ماه، دومین جلسه کمیته علم و پژوهش؛ زیر مجموعه بیانیه گام دوم انقلاب با حضور دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی، دکتر علیرضا عبدی، سرپرست کمیته تحقیقات دانشگاه، دکتر علی‌اکبر ویسی رایگان، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر لیلا رضایی رئیس دانشکده توانبخشی و دیگر مسئولین در محل سالن شهدای دانشجوی معاونت فرهنگی، دانشجویی برگزار شد.

محوریت اصلی این نشست، ارائه راهکارهایی جهت عملی نمودن برنامه‌های کمیته علم و پژوهش و استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در کانون‌ها و انجمن‌های علمی، دانشجویی، در جهت پیشبرد اهداف این کمیته بود.

دکتر غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همواره توجه ویژه‌ای به حوزه علم و پژوهش داشته و با ابراز خرسندی از تعداد 30 انجمن‌های دانشجویی در دانشگاه، عنوان کرد: حمایت از انجمن‌های دانشجویی جهت سوق دادن آنها به سمت ایدئولوژی بسیار حائز اهمیت است. همچنین وی یکی از اهداف والای انجمن‌های دانشجویی را تقویت روحیه تیمی و کار گروهی برشمرد و بر تشکیل انجمن‌های بین رشته‌ای تأکید داشت.

وی تصریح کرد: قرار گرفتن اساتید در کنار انجمن‌های علمی و دانشجویی سبب افزایش اعتماد به نفس و احساس مفید بودن در دانشجویان می‌شود و موجبات قرارگیری ‌آنها در مسیری درست‌تر در آینده را فراهم خواهد کرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حضور حداکثری دانشجویان در کانون‌ها و انجمن‌های علمی و پژوهشی جای خرسندی دارد و بایستی تمهیداتی برای ایجاد انگیزش و مشارکت هر چه بیشتر در انجمن‌های دانشجویی و کارهای علمی و پژوهشی در نظر گرفته شود.

در ادامه دکتر عبدی، سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه با اشاره به ضرورت علم و پژوهش بیان کرد: فرصت‌های بی‌شماری پیش روی ماست و دانشجویان بزرگ‌ترین سرمایه حرکت و تغییر در جامعه هستند که با حمایت اساتید و انجمن‌های علمی و دانشجویی می‌توانند در حوزه‌های مختلف از جمله علم و پژوهش گام بردارند و لازمه این ترقی را انگیزه و رفع چالش‌های موجود دانست.

 رحیمی از اساتید دانشکده پزشکی اظهار کرد: اپیدمی کرونا تأثیراتی در حوزه علم و پژوهش داشته که مهم‌ترین آن کم‌رنگ شدن مشارکت و انگیزه دانشجویان می‌باشد و به همین جهت خواستار شناساندن انجمن‌های علمی و پژوهشی به دانشجویان و تشکیل انجمن‌های جدید شد.

در ادامه جلسه دکتر ویسی رایگان، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی عنوان کرد: اساتید این دانشکده همواره در کنار دانشجویان، در کارهای علمی و پژهشی حضور داشته به طوری که دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی بالاترین میزان مشارکت در طرح‌های هیئت علمی را به خود اختصاص داده‌اند و مقالات این دانشکده از نظر کیفی و کمی پیشرفت چشمگیری داشته‌است.

از مصوبات این جلسه می‌توان به برگزاری وبینار با دانشجویان، تشکیل زیرگروهی از دانشجویان جهت انجام امور پژوهشی، خنثی‌سازی سند 2040 و برنامه‌ریزی برای آن، انجام پژوهش‌های دانشجومحور، اطلاع‌رسانی در سطح دانشگاه و ... اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.