دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴

وبینار آنلاین آشنایی با کدگذاری زایمان بر اساس ICD-10

وبینار آنلاین آشنایی با کدگذاری زایمان بر اساس ICD-10

مهارتکده علوم پزشکی وارستگان با همکاری گروه فناوری اطلاعات سلامت کارگاه آشنایی با کدگذاری زایمان بر اساس ICD-10 را در تاریخ 12 مرداد با تدریس خانم مشعوف برگزار خواهد کرد.

وبینار آنلاین آشنایی با کدگذاری زایمان بر اساس ICD-10 در تاریخ  سه شنبه  12 مرداد از ساعت 9 الی 12 با تدریس خانم عصمت مشعوف ( عضو هیات علمی گروه فناوری اطلاعات سلامت )  برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان میتوانند با  کدهای زایمان در جلد اول و سوم ICD-10 و همچنین  دستورالعمل های کدگذاری زایمان آشنا شوند.

 ICD-10 نسخه دهم طبقه بندی بین المللی بیماری ها یک نظام طبقه بندی آماری است که حاوی تعداد محدودی کدهای طبقه بندی شده است و دارای ویژگی انحصاری دوطرفه ( Mutually exclusive) می باشند. به این معنا که انتخاب یک کد باعث حذف کد دیگر می شود و برعکس. این نظام در ساختار خود دارای یک سلسله مراتبی است، بطوریکه نظام تقسیم بندی بیماریها، شناسایی گروه وسیع تا یک بیماری اختصاصی را مهیا می سازد. این نظام طبقه بندی بعنوان راهنما دارای یک سری قواعد خاص است.

ساختار کد ICD-10  اولین مشخصه ( کاراکتر ) یک کد، یک حرف الفبایی ( انگلیسی) است که به دنبال آن دو، سه و یا چهار کاراکتر عددی آمده است . در این وبینار دانشجویان با روش های کد گذاری زایمان و دستورالعمل های کدگذاری زایمان آشنا خواهند شد.

لینک مستقیم دسترسی به دوره جهت ثبت نام:
https://stc.varastegan.ac.ir/product/icd10/
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.