دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲

تشکیل دو گروه جدید دانشکده طب ایرانی در شبکه علمی یوسرن

دارو

پس از گروه فیتوفارماکولوژی، گروه های طب مکمل و تلفیقی و تاریخ پزشکی در شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن تشکیل شدند.

به گزارش مفدا تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده طب ایرانی، در راستای اهداف شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن که گسترش آموزش و پژوهش علمی اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهایت پیشرفت علم را در دستور کار دارد، دانشکده طب ایرانی نیز تشکیل گروه های علمی در این شبکه را به منظور روشن کردن مفاهیم اساسی طب ایرانی و جایگاه گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و ارائه درک بهتری از روشهای درمانی طب ایرانی، و همچنین مطالعات و تحقیقات همزمان در زمینه تاریخ پزشکی و ایجاد یک گروه تحقیقاتی علمی و آموزشی با هدف آموزش روش های تحقیق، انتشار و توسعه مطالعات و تحقیقات، در پیش گرفته است.

نخستین گروه یوسرن فعال در دانشکده طب ایرانی در سال ۱۳۹۵ با نام گروه فیتوفامارکولوژی تشکیل شد. بنیانگذار این گروه دکتر روجا رحیمی و مدیر اجرایی گروه دکتر رودابه بهرام سلطانی هستند.

در اسفند سال ۱۳۹۹، دو گروه دیگر فعال در دانشکده تشکیل شدند. گروه طب مکمل و تلفیقی با بنیانگذاری دکتر لیلا شیربیگی و مدیریت اجرایی دکتر نیوشا اسماعیل زاده و گروه تاریخ پزشکی با بنیانگذاری دکتر آرمان زرگران و مدیریت اجرایی حامد آهن‌سازان در حال فعالیت هستند.

به تازگی خبر تشکیل این دو گروه در مجله مطالعات تاریخ پزشکی شیراز نیز به چاپ رسیده است.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.