دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳

اختصاص ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس استان هرمزگان

آمبولانس

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همراهی نماینده مردم بندرعباس درمجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان اورژانس کشور دیدار کرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ دکتر حسین قاسمی در این خصوص بیان کرد: در جلسه ای که در تاریخ ۲۶ تیرماه  به منظور بررسی چالش های اورژانس پیش بیمارستانی  استان و پیگیری جهت تخصیص اعتبار برای ایجاد زیر ساخت های لازم، با حضور  دکتر پیر حسین کولیوند و دکتر منصور آرامی  در سازمان اورژانس کشور برگزاری شد؛ گزارش عملکرد اورژانس استان ارائه و چالش های حوزه اورژانس استان مطرح شد.

در این جلسه، بر تعمیر ۴۰  دستگاه آمبولانس قابل تعمیر این مرکز و بازگشت آن به چرخه عملیاتی در کمترین زمان ممکن  تاکید ویژه شد.

وی اظهار کرد: به تازگی ساخت ۳ پایگاه بین جاده ای به اتمام رسیده که با مساعدت سازمان اورژانس کشور برای تامین آمبولانس و تجهیز آن، آماده ارائه خدمت به مردم است.

قاسمی افزود: برای مدیریت بحران نیازمند راه اندازی سوله بحران هستیم که درخواست آن به وزارت بهداشت داده شده است و پس از موافقت راه اندازی خواهد شد.

دکتر کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اهمیت تکمیل ناوگان آمبولانس استان هرمزگان گفت: یک هزار دستگاه آمبولانس جدید در آینده نزدیک به ناوگان اورژانس کشور اضافه خواهد شد که به محض تحویل یکصد دستگاه آمبولانس به استان هرمزگان اختصاص می یابد.

منصور آرامی، عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به  موقعیت استراتژیک جزایر ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک، افزود: امداد رسانی و اعزام بیماران و مصدومان در این جزایر اهمیت زیادی دارد و امداد دریایی در این خصوص بسیار راهگشاست  وی به حمایت مجلس شورای اسلامی از سازمان اورژانس کشور تاکید کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.