یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:

سند ملی ازدواج دانشگاهیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد

ازدواج دانشجویی

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها از تصویب سند ملی ازدواج دانشگاهیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: براساس این سند شاهد سرعت بخشی به ازدواج دانشگاهیان خواهیم بود.

به گزارش مفدا، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی با اشاره به جزئیات سند ملی ازدواج دانشگاهیان گفت: سند ملی ازدواج دانشگاهیان در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تصویب شد و همچنین در نوبت دو هفته‌ای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته و آنجا هم به تصویب اعضای شورا رسید.

وی ادامه داد: در حال حاضر این سند، سند مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، در گذشته در حوزه ازدواج دانشجویی سندی نداشتیم، یعنی منشوری نداشتیم که مجموعه دستگاه‌ها و ظرفیت‌های کشور را که برای تسهیل امر ازدواج به خدمت بگیرد، بخشی از فعالیت‌های مربوط به ازدواج دانشجویی را نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها از چند دهه قبل بر عهده گرفته و همان را پیگیری می‌کرد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: دانشگاه‌ها و آموزش عالی هم در حد و سع خود به نهاد برای انجام این فعالیت‌ها کمک کرده و همکاری می‌کردند، اتفاقی که در این سند افتاده این است که مجموعه اهداف، مجموعه اعضا و مجموعه وظایفی را برای رسیدن به اهداف تعریف کرده است که ارتباط بین مجموعه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی کشور را برای سرعت بخشی به ازدواج دانشگاهیان مشخص کرده است.

وی در گفتگو با مهر ادامه داد: دولت به این نیاز به خوبی واقف است و دستگاه‌ها نیز قول داده‌اند. ما اطمینان داریم به لطف خداوند اتفاقات خوبی را در عرصه ازدواج دانشگاهیان شاهد باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.