یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶

دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

مدرسه تابستانه پژوهش با همکاری 16 دانشگاه علوم پزشکی در تابستان سال جاری برگزار خواهد شد

محدثه قوجالو

محدثه قوجالو دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی دانشگاه در مصاحبه با خبرنگار مفدا از برگزاری مدرسه تابستانه پژوهش در مرداد ماه سال جاری با همکاری 16 دانشگاه علوم پزشکی کشور و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد.

مشروح گفتگوی مفدا زنجان با دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی زنجان را با هم میخوانیم:

با سلام، لطفا در خصوص فعالیتهای انجمن توضیحاتی ارائه دهید؟
شروع فعالیت های دوره بنده از مهرماه 99 بوده و در دوره کرونا فعالیت ها رو شروع کردیم و از همان ابتدا تیم ما مبنا را بر تقویت فعالیت های پیج اینستاگرامی و کانال تلگرامی قرار داد . در  دوره های قبلی  فعالیت ها حضوری بود و کانال و پیج بیشتر برای اطلاع رسانی ها بود اما با توجه به شرایط این دوره تصمیم گرفتیم محوریت فعالیت ها را در پیج و کانال کار کنیم .

فعالیتهای انجمن علمی در دوران کرونایی شامل چه فعالیتهایی است؟
فعالیت های ما بیشتر به سمت تولید محتوای علمی و صنفیرفت و در کنار آن کارگاه هایی از قبیل تند خوانی را برگزار کردیم و همیشه سعی بر این‌ بوده است که مطالب متنوعی در زمینه های مختلف و مرتبط با رشته مان در اختیار مخاطبین قرار دهیم و در فعالیتها از مشارکت دانشجویان بهره بردیم. 

در کنار تولید محتوا  سلسله وبینارهای معرفی گرایش های ارشد را با همکاری انجمن های علمی علوم آزمایشگاهی سطح کشور برگزار کردیم و همچنین در رابطه با نشریه مختص علوم آزمایشگاهی ،‌ نشریه خون سپید ، تیم بسیار حرفه ای را به کار گرفتیم و در فواصل منظم چند شماره را به چاپ رساندیم و دانشجویانی از رشته های مختلف و دانشگاه های مختلف در هیئت تحریریه حضور داشته و دارند.

آیا شرایط کرونایی مانع از انجام برخی فعالیتها نشد؟

خیر، در واقع تیم ما از شرایط کرونایی به عنوان یک برگ برنده استفاده کرد و ارتباط انجمن دانشگاهمان را با بهره از فضای مجازی با دانشگاه های دیگر تقویت کردیم و در این راستا برنامه های متنوعی در حال اجرا داریم.

 ‌ لطفا در خصوص فعالیتهای مشترک انجمن با سایر دانشگاهها توضیحاتی ارائه دهید
یکی از اهداف و برنامه های مهمی که در نظر داریم ، برگزاری مدرسه تابستانه پژوهش به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با همکاری 16 دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور در مرداد ماه سال جاری ست و به زودی جزئیات این برنامه  به اطلاع دانشجویان خواهد رسید و لازم به ذکر است شرکت در این مدرسه فقط مختص دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی نبوده و برنامه مفیدی برای کلیه دانشجویان خواهد بود .

و کلام آخر؟

به عنوان دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی یکی از دغدغه هایی که بنده دارم‌ مشکلات صنفی رشته ما می باشد به طوریکهاین رشته  پتانسیل زیادی دارد  و مانند رشته رادیولوژی در فیلد تشخیص بسیار کمک کننده است، اما متاسفانه به رشته ما هم کم لطفی هایی شده که علل مختلفی هم دارد و  به عنوان فارغ التحصیل این رشته در آینده مشکلات عدیده ای خواهیم داشت که در رابطه با این مسائل به صورت مفصل در آخرین شماره نشریه خون سپید صحبت کردیم و به نظر بنده برای حل این مشکلات همدلی و تصمیمات بنیادی در سطوح بالاتر نیازمند است.

خبرنگار: مهدیه مرادی، دبیر سرویس علمی آموزشی مفدا زنجان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.