شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

رضایتمندی وزیر بهداشت در بازدید از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون بوستان ولایت

دکتر نمکی

دکتر سعید نمکی با همراهی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون بوستان ولایت بازدید کرد.

به گزارش مفدا تهران، مرکز بهداشت جنوب تهران، وزیر بهداشت با همراهی دکتر علیرضا زالی، فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران روز جمعه 25 تیر 1400 از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون بوستان ولایت بازدید کرد.

دکتر دلاوری در این بازدید گفت: بوستان ولایت در روز تعطیل با 9 ایستگاه واکسیناسیون خدمات گسترده‌ای را به مردم ارائه می‌دهند و در این روز حدود هزار نفر از افرادی که پیامک دریافت واکسیناسیون دریافت کردند واکسینه شدند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران با 23 پایگاه تجمیعی در شبکه‌های بهداشت جنوب تهران، ری و اسلامشهر توانایی این را دارد که در روز 18 هزار و 700 نفر را در صورت تدارک و موجود بودن واکسن، واکسینه کند.

معاون بهداشت دانشگاه به پوشش 11 درصدی واکسیناسیون انجام‌شده در این مدت اشاره کرد و گفت: این میزان از استاندارد کشوری بالاتر است و دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران با افزایش پایگاه‌ها و دو شیفته کردن واکسیناسیون در صبح و بعدازظهر توانایی این را دارد تا در صورت تدارک واکسن، جمعیت تحت پوشش این دانشگاه را به مدت دو ماه و نیم واکسینه کند.

وی در ادامه افزود: افرادی که واکسن آسترازنکا تزریق کردند و فاصله دو دوز واکسن حداقل 3 ماه است نگران دوز دوم نباشند زیرا در هفته آینده این واکسن در دسترس پایگاه تجمیعی واکسیناسیون قرار خواهد گرفت.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.