شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵

آزمون استدلال بالینی دستیاران چشم پزشکی بیمارستان فارابی

مدیر برنامه دستیاری بیمارستان فارابی: آزمون استدلال بالینی مشابه وضعیتی است که یک پزشک در برخورد با بیمار واقعی آن را تجربه می کند

آزمون

دستیاران چشم پزشکی بیمارستان فارابی به صورت حضوری و مجازی در آزمون استدلال بالینی این مرکز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان فارابی، آزمون استدلال بالینی دستیاران چشم پزشکی بیمارستان فارابی پنجشنبه 24 تیر 1400 به صورت حضوری و مجازی در این مرکز برگزار شد.

دکتر آرش میرمحمد صادقی، عضو هیئت علمی گروه چشم پزشکی و مدیر برنامه دستیاری بیمارستان فارابی در گفت و گو با روابط عمومی این بیمارستان با اشاره به برگزاری این آزمون اظهار داشت: آزمونی که امروز برگزار شد آزمون استدلال بالینی از نوع KF (Key Feature) و PMP (Patient Management Problem) بود. خصوصیت این آزمون این است که دقیقا مشابه وضعیتی است که یک پزشک در برخورد با بیمار واقعی آن را تجربه می کند. یعنی سوالات آزمون به گونه ای است که از شرکت کنندگان می خواهیم تا آن چه را که در واقعیت برای بیمار انجام می دهند را در قالب پاسخ به سوالات آزمون بیان کنند و اینکه از نظر تشخیصی و درمانی چه کارهایی را برای این بیمار انجام خواهند داد.

وی همچنین سایر مزایای برگزاری آزمون استدلال بالینی را بیان کرد و افزود: مزیت این آزمون نسبت به سایر آزمون ها این است که به کمک سامانه آزمون جامع دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده و  دستیاران سال چهارم می توانند به صورت مجازی در آن شرکت کنند. سایر دستیاران نیز به صورت حضوری با یکدیگر رقابت می کنند.

در این آزمون 65 نفر از دستیاران سال های اول تا سوم بیمارستان فارابی به همراه یک دستیار میهمان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت حضوری و 24 نفر از دستیاران سال چهارم نیز به صورت مجازی شرکت کردند.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.