شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱

حضور مدیران اسبق ورزشی استان در تربیت بدنی دانشگاه

حضور مدیران اسبق ورزشی استان در تربیت بدنی دانشگاه

در نشستی که باحضور محمدرضاساده، رئیس تربیت بدنی دانشگاه، علی دهقان، مدیرکل سابق اداره ورزش و جوانان و رئیس آموزش و پرورش سابق استان یزد و شاه ولی مدیر اسبق تربیت بدنی سپاه الغدیر یزد در محل تربیت بدنی دانشگاه برگزار گردید، درخصوص اقدامات اثر بخش ورزش دانشگاه در سال های اخیر صحبت شد و از زحمات رئیس تربیت بدنی دانشگاه تقدیر گردید.

به گزارش مفدا یزد، در ابتدا محمدرضا ساده، توضیحاتی درخصوص فعالیت های متنوع ورزش دانشگاه در بخش های قهرمانی و همگانی ارائه داد.ایشان از تشکیل ۱۷هیات و ۲۳انجمن ورزشی در دانشگاه، کسب مدال های رنگارنگ در مسابقات مختلف کارمندی و دانشجویی، برگزاری همایش ها، کارگاه ها و برنامه های مختلف ورزشی، فعالیت های دوران کرونا همچون راه اندازی زنگ ورزش و خرید حدود ۱۰۰۰دوچرخه اقساطی ویژه پرسنل و.... سخن گفت.


وی توانمندسازی کارشناسان و مربیان تربیت بدنی را از اولویت های کاری این مجموعه بیان داشته و عنوان داشت پیشرفت کارشناسان در حیطه تخصص خود، ارتقا مدارج علمی، پژوهشی، تقویت مدیریت ورزشی و... از جمله وظایف مهم تربیت بدنی جهت سوق به اهداف ورزشی می باشد؛زیرا هرچه این افراد تخصصی تر و بهتر فعالیت نمایند، خدمت بیشتری به جامعه خواهند داشت.


محمدرضا ساده، منشا تحول در سطح جامعه را از دانشگاه ذکر نمود؛چرا که هرتحول اینگونه، با پشتوانه علمی، وارد میدان میگردد و بحث آموزش را رکن اصلی فعالیت های بزرگ ورزشی مطرح داشت.
علی دهقان، مدیرکل اسبق اداره ورزش و جوانان استان یزد، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته بیان نمود: در حوزه ورزش، دانشگاه علوم پزشکی که خود الگوی سلامت است، پیوسته روند روبه رشدی داشته و باید تمامی مباحث علمی ورزشی و سلامت از مسیر دانشگاه عبور نماید.


وی از اهمیت ورزش همگانی نسبت به قهرمانی سخن گفت و افزود: کم کردن فاصله بین نیروی انسانی، منابع و برنامه ریزی و در ادامه وارد شدن در حوزه عمل، کار دشواری است که خوشبختانه آقای دکتر ساده این امر را به خوبی در دانشگاه انجام داده است.


ایشان در ادامه ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، بیان داشت: بسیار خرسندیم که تربیت بدنی دانشگاه به بحث ورزش، نگاه بخشی نداشته و جهت ارتقا سلامت در تمامی جامعه در حال فعالیت و گسترش فرهنگ ورزشی می باشد.


شاه ولی، مدیراسبق تربیت بدنی سپاه الغدیر یزد تیز ضمن استقبال از اقدامات شایسته و فراوان صورت‌گرفته در تمامی ابعاد ورزشی در دانشگاه، عنوان داشت در هر ارگان و سیستمی باید موانع اصلی جلوگیری از پیشرفت کار، شناسایی گردد و پس از رفع موانع، جهت پیشبرد اهداف تلاش شود که این امر را به عینیت در تربیت بدنی دانشگاه شاهد هستیم و امیدوارم این مدیریت و اثرات فراوانی که در دانشگاه در امر ورزش اتفاق افتاده است، الگویی برای سایر بخش ها باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.