یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶

در راستای شفاف سازی مالی؛

دکتر حردانی در مصاحبه با خبرگزاری مفدا اهواز درخصوص هزینه های فرهنگی و دانشجویی در سال تحصیلی جاری گزارش داد

دکتر امیرکمال حردانی معاون فرهنگی دانشجویی اهواز

دکتر امیر کمال حردانی در مصاحبه با خبرگزاری مفدا اهواز درخصوص هزینه های سال تحصیلی 1399-1400 در راستای شفاف سازی مالی گزارش داد.

دکتر امیرکمال حردانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتگو با مفدا اهواز درخصوص هزینه های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی در سال تحصیل جاری (1399-1400) گزارش داد و گفت: با وجود بحران کرونا در سال تحصیلی 1399-1400 و عدم حضور کامل دانشجویان در محیط های فیزیکی دانشگاه بسیاری از هزینه ها در دانشگاه برای مقابله با این بحران جهانی (کرونا) اختصاص داده شد.

حردانی با اشاره به اینکه به نیازهای اماکن دانشجویی به تعمیر، تجهیز و تکمیل بمنظور ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان پس از حضورشان در دانشگاه، گفت: این دانشگاه در حوزه فرهنگی و دانشجویی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیر نیازها، مطالبات و دغدغه های دانشجویی شد و ضرورت تامین نیازهای دانشجویان جهت رفع هر چه سریعتر و بهتر مشکلات اماکن دانشجویی در شرایط تعطیلی احساس شد.

وی با اشاره به انجام پروژه صنعتی سازی آشپزخانه مرکزی و تعمیر و بازسازی و همچنین تجهیز سلف سرویس مرکزی دانشجویان در سال تحصیلی 1399-1400، اظهار داشت: خوشبختانه یکی از مهمترین اقدامات دانشگاه در حوزه دانشجویی پروژه صنعتی سازی آشپزخانه و تعمیر و بازسازی سلف سرویس دانشجویان بود که در مدت تعطیلی دانشگاه صورت گرفته بود که تقریبا حدود 70 میلیارد ریال از محل ردیف های ابلاغی و عمرانی وزارت بهداشت هزینه گردید.

حردانی در ادامه گفت: در زمینه طبخ غذا تقریبا 23 میلیارد ریال از محل ردیف های ابلاغی 70 میلیارد از اعتبار اختصاصی در سال تحصیلی جاری هزینه شد.

معاون دانشگاه با اشاره به پروژه تعمیر، بازسازی و تجهیز پروژه خوابگاه دانشجویی ایثار گفت: پروژه خوابگاه ایثار از دومین اقدامات مهم این معاونت در حوزه عمرانی اماکن دانشجویی بود که با سایر هزینه های تعمیر و نگهداشت سایر خوابگاه هایی که برخی از آنها فعال بوده و دانشجویان با رعایت پروتکل های دانشجویی در آنها ساکن بودند جمعا حدود 14 میلیارد ریال از محل اعتبارات اختصاصی و ردیف های ابلاغی و عمرانی تا کنون هزینه شده است.

وی در ادامه گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون در جهت تجهیزات حدودا 8 میلیارد ریال، تنظیفات 9 میلیارد ریال و تاسیسات 4 میلیارد ریال هزینه شده است این اعتبارات از محل ردیف های ابلاغی و عمرانی بوده و علاوه بر مبالغ یاد شده از محل اعتبارات اختصاصی حدودا در هر سه مورد یاد شده 25 میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به پروژه های خوبی که در حوزه ورزشی انجام شده بود گفت: پروژه های زیادی در حوزه مدیریت تربیت بدنی مانند افتتاح دو زمین خاکی تنیس، آکادمی خانه شطرنج، باشگاه فرهنگی و ورزشی، تجهیز سالن تیراندازی و... حدود 12 میلیارد ریال هزینه شده است که امیدوارم مورد استفاده بهینه دانشجویان عزیز قرار گیرد و موجبات رشد و تعالی جسمی و روحی ایشان را فراهم کند. 

دکتر حردانی به در ادامه به هزینه کردها در حوزه فرهنگی پرداخت و گفت: در حوزه فرهنگی این معاونت نیز پروژه تعمیر، تجهیز و بازسازی مجتمع کانون های فرهنگی هنری دانشجویان مهمترین پروژه از 5 پروژه انجام شده در سال تحصیلی جاری بوده است که تقریبا 5 میلیارد ریال از محل ردیف های ابلاغی و عمرانی هزینه شده است.

وی درخصوص هزینه کرد در سایر پروژه های عمرانی در حوزه فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی نیز اظهار داشت: جهت راه اندازی و فعال سازی خانه نشریات دانشجویان، راه اندازی اتاق آگوستیک، تجهیز و تعمیر مسجد دانشگاه، یادمان شهدای گمنام و دیگر اماکن فرهنگی دانشجویان حدود 17 میلیون ریال                  هزینه شده است که حدود 13میلیارد ریال از محل اعتبارات اختصاصی و 4 میلیارد ریال از محل عمرانی و ابلاغی هزینه شد.

حردانی با اشاره به ضرورت اصلاح الگوهای مصرف حامل های انرژی(برق، آب و گاز) در اماکن دانشجویی گفت: علارغم کاهش چشمگیر دانشجویان در محیط دانشگاه با توجه به شرایط اقلیمی استان خوزستان و ضرورت رعایت پروتکل های ابلاغی بهداشت جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی متاسفانه همچنان هزینه ها بالا بوده است و حدود 9 میلیارد ریال در زمینه های مصرف حامل های انرژی هزینه شده است و با توجه به تغییر تعرفه ها در آینده درصورتی که الگوی مصرف اصلاح نشود مسلما هزینه های بیشتری نیز خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی درخصوص دستمزدها در زمینه های مختلف کاردانشجویان، مربیان، مشاورین و ... بیان کرد: در این زمینه ها حدود 3میلیارد ریال از محل اعتبارات اختصاصی و 2 میلیارد ریال از ردیف های ابلاغی از از شروع سال تحصیلی جاری تا کنون هزینه شده است.

وی در ادامه گفت: در معاونت فرهنگی و دانشجویی سعی بر آن است تا با بروزرسانی تمام پرداخت هایی در این زمینه ها انگیزه لازم جهت ادامه فعالیت های ورزشی، فرهنگی و ... میسر گردد.

معاون دانشگاه با بیان اینکه لازم است این دانشگاه یک محل مناسب و درخور نام دانشگاه جهت  اداره مشاوره و روانشناختی داشته باشد تا بتواند خدمات روانشناختی مناسب، بهینه و کارآمدی داشته باشد، گفت: تا کنون حدود 4 میلیارد ریال جهت تجهیز و تعمیر مرکز مشاوره و روانشناختی دانشگاه در محل اندیشکده اشراق جمعا از محل اعتبارات اختصاصی و ردیف های ابلاغی تا کنون هزینه شده است و جهت تکمیل پروژه مورد نظر تقریبا حدود 5 میلیارد دیگر نیز هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به سایر خدمات مانند ایاب و ذهاب، تامین نیروهای خدمات در اماکن دانشجویی و برخی هزینه ها در زمینه حفظ و نگهداشت وسایل و تجهیزات مورد استفاده در اماکن دانشجویی به طور مستمر اعتبارات لازم مشخص و هزینه می گردد، گفت: از سال 1399 تا کنون با پیگیری و مساعدت های مکرر و مستمر دانشگاه و حمایت ها و تاکید ریاست محترم دانشگاه از درخواست های دانشجویان عزیز از محل اعتبارات اختصاصی تقریبا 310 میلیارد ریال تا پایان خرداد 1400 از هزینه شده است که حدودا 200 میلیارد ریال از محل بودجه های اختصاصی و 110 میلیارد ریال آن از محل ردیف های ابلاغی عمرانی بوده است که صرفا با مساعدت دانشگاه پیگیری و تامین شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.