شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱

دبیر کانون‌ دانشجویی هلال احمر دانشگاه:

اعلام آمادگی کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای اجرای طرح نذر آب ۴ 

کاشان

شقایق یعقوبی گفت: کانون‌ هلال احمر علوم پزشکی کاشان باتوجه به شیوع و گسترش کرونا ویروس در کشور و هم چنین کم آبی به نقش خطیر وزارت بهداشت در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا  و نقش قابل توجه و مسئولیت بزرگ هلال احمر به عنوان یک نهاد خدمتگزار سلامت مردم، یاد کرد.

به گزارش مفدا کاشان، شقایق یعقوبی، دبیر کانون هلال احمر علوم‌پزشکی کاشان بیان کرد متاسفانه ایران عزیزمان با موضوع جدی و مهم  کرونا ویروس و شیوع رو به افزایش آن رو به رو هست. در کنار این مشکل بزرگ بعضی استان های کشورمان درگیر بی آبی شده اند وضعیت خشکسالی و کاهش بارندگی دو عامل مهم هستند بدون تردید نظر به اهمیت والا و حساسیت دوچندان موضوع از نگاه وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر کشور، نقش قابل توجه و مسئولیت بزرگ این نهادهای خدمتگزار سلامت مردم، بیش از هر زمان دیگری پررنگ‌تر و خطیرتر قلمداد خواهد شد.
یعقوبی افزود: بر اساس دو اصل مهم جمعیت‌ هلال احمر یعنی  بشردوستی و خدمات داوطلبانه، کانون  هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی کاشان آمادگی خود را جهت همراهی کامل در این زمینه و در چارچوب امکانات و اختیارات تعریف شده اعلام می‌دارد.
دبیر کانون هلال احمر دانشگاه اظهار داشت امروز در کشور کمبود آب وجود دارد و این کمبود آب به هم وطنان برخی استان ها آسیب وارد کرده و هلال احمر بر خود واجب می داند به یاری آسیب دیدگان شتافته و در این طرح خیرین نیز کمک به سزایی خواهند کرد و کانون هلال احمر علوم پزشکی کاشان آمادگی خود را  جهت هر گونه همکاری در پیشبرد اجرای طرح  «نذر آب ۴ » اعلام می‌دارد.
دبیر کانون هلال احمر علوم‌پزشکی کاشان با بیان اینکه طرح نذر آب فقط تامین آب آشامیدنی نیست، اظهار کرد: این طرح‌ها در سه محور سلامت و بهداشت، معیشت و خدمات عمرانی اجرا می شود و کانون هلال دانشگاه در طرح وزیت رایگان و ارائه خدمات بهداشتی درمانی شرکت می کند.
انتخاب  سیستان و بلوچستان اجرای طرح  «نذر آب ۴ »
وی تصریح کرد: از سوی دیگر با بررسی دغدغه‌های مردمی طی روزهای گذشته ، تشکیل ستادی منسجم به منظور مدیریت نحوه‌ی کنترل توزیع اقلام بهداشتی و ایجاد زیر ساخت های عمرانی شامل ساخت و تجهیز تاسیسات آبی و شیرین سازی و قابل شرب کردن آب موجود در استان‌ها خصوصا سیستان و بلوچستان کاملا ضروری به نظر می‌رسد.
شقایق یعقوبی تصریح کرد: هشت شهرستان در سیستان و بلوچستان، سه شهرستان خراسان جنوبی، دو شهرستان هرمزگان و دو شهرستان در جنوب کرمان در طرح نذر آب ۴ پوشش خدمات می‌شوند که کانون هلال احمر دانشگاه سیستان و بلوچستان را برای شرکت در این طرح انتخاب کرده است.
شقایق یعقوبی نحوه شرکت دانشجویان را در این  طرح تشریح و تاکید کرد: پزشکان، پرستاران و دانشجویان و رزیدنت های سال آخر در اولویت این طرح هستند و می توانند با شماره تماس ۰۹۲۲۰۲۴۹۵۷۵ تماس حاصل کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.