سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۷

انجمن علمی دانشکده دندانپزشکی برگزار کرد؛

کارگاه "احیای قلبی-ریوی "برگزار شد

کارگاه احیای قلبی-ریوی

انجمن علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کارگاه احیای قلبی-ریوی در سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار کرد.

به گزارش مفدا یاسوج، انجمن علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کارگاه احیای قلبی-ریوی در سطح مقدماتی و پیشرفته ویژه دانشجویان دندانپزشکی ورودی 94  برگزار کرد.

این کارگاه آموزشی دو روزه با تدریس حسین محمدیان و پرویز غفار فرد (پارامدیک اورژانس) در دو بخش تئوری و عملی، با هدف افزایش دانش و مهارت‌های عملی دانشجویان دندانپزشکی در سالن اجتماعات حکیم جرجانی دانشگاه  در تاریخ  20 و 21 تیرماه برگزار شد.

شرکت ‌کنندگان در این کارگاه آموزشی با مباحث پایه و مهارت‌های احیای قلبی ریوی (ماساژ قلبی و تهویه مؤثر)، تکنیک‌ها و روش‌های تشخیص زودرس و مدیریت اولیه بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، مدیریت راه‌های هوایی پیشرفته مصدومان، مباحث مرتبط با درمان آریتمی‌های شایع در احیا، تفاوت پروتکل احیای بزرگ‌سالان و نوزادان آشنا شدند وآخرین مطالب علمی در خصوص احیای بیماران قلبی ریوی، دستگاه الکتروشوک و نیز کار با ترالی کد و معرفی داروهای موجود نیز بیان شد.

در پایان این گارگاه عمل احیا به‌طور عملی بر روی مولاژ آموزش داده شد و شرکت‌کنندگان کاربر روی مولاژ را تمرین کردند.

مفدا یاسوج؛ بروز فوریت‌های پزشکی در مطب دندانپزشکی ناشایع نبوده و از موارد چالش‌برانگیز برای دندان‌پزشک و بیمار هست. ایست قلبی ریوی یکی از مهم‌ترین موارد فوریت‌های پزشکی بوده و احیای قلبی ریوی جزء حیاتی و اولین گام در پاسخ به آن هست، لذا داشتن دانش در این زمینه برای دانشجویان دندانپزشکی ضروری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.