پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵

اولین جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

اولین جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

اولین جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشکده علوم پزشکی مراغه با هدف تبیین خط ‌مشی دانشکده در زمینه حمایت از نشریات دانشجویی و آشنایی با قوانین و مقررات نشریات دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش مفدا مراغه، در ابتدای جلسه آیین نامه نظارت بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت جهت آگاهی بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و

در ادامه اهداف و وظایف کمیته ناظر بر نشریات توسط مدیر فرهنگی دانشجویی برای اعضا تبیین شد.

بهزاد موسی‌زاده در این زمینه افزود: به استناد آئین نامه نظارت برنشریات دانشگاهی کمیته ناظر به منظور ساماندهی و حمایت از فعالیت نشریات دانشگاهی و قانونمند کردن این گونه فعالیت ها، نهادینه ساختن فضای آزاد اندیشی نقد و گفت و گوی سازنده و تأکید بر حق آزادی بیان و همچنین ارتقای سطح دانش عمومی و تخصصی دانشگاهیان تشکیل می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وظیفه کمیته ناظر بر نشریات از زمانی شروع می شود که نشریه ای چاپ و توزیع می گردد. بر این اساس، مطابق آیین‌نامه نشریات دانشگاهی هیچ‌گونه نظارت و دخالتی قبل از چاپ بر محتوای نشریات دانشگاهی وجود نخواهد داشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده نیز در این جلسه بر بهبود کیفیت نشریات تاکید کرد و افزود: بعد از چاپ هر نشریه، یک نسخه از آن جهت بررسی در اختیار اعضای کمیته ناظر بر نشریات قرار خواهد گرفت تا با نظارت دقیق و بررسی محتوای منابع چاپ شده، شاهد نشریاتی پر بار، با محتوا و کابردی باشیم.  وی در ادامه بیان کرد: مجوز راه‌اندازی نشریه نیز، مطابق آیین‌نامه، توسط کمیته ناظر بر نشریات بررسی و صادر خواهد شد.

گفتنی‌است در این جلسه مقرر شد تا درخصوص اعطای مجوز به 5 نشریه درخواستی در جلسه آتی کمیته ناظر بر نشریات تصمیم‌گیری شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.