چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷

کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» منتشر شد

کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» منتشر شد

کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» (آیندۀ جهان در عصر پساکرونا) نوشته تیری مالرت و کلاوس شواب با ترجمه زهره علی اسماعیلی، شهاب علی اسماعیلی و متین خان جمالی در انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد.

به گزارش مفدابهشتی به نقل از مفدا ستاد -کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» (آیندۀ جهان در عصر پساکرونا) نوشته‌ی تیری مالرت و کلاوس شواب با ترجمه زهره علی اسماعیلی، شهاب علی اسماعیلی و متین خان جمالی در انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد.

این‌که ‌نمی‌توانیم آینده را ببینیم آیا به این معناست که آینده‌ای وجود ندارد؟ این‌که جریان حرکت، بازتولیدی از انسداد و بی‌معنایی شده است، آیا نشان نمی‌دهد که چارچوب معرفتی ما برای رویارویی با جهان ‌کنونی ناتوان است؟ رویارویی با جهان پساکرونا که امکاناتی برای تقابل نرم‌های متعارض پیش و حین‌کرونا را در خود دارد، مواجهه‌ای‌ست بس پیچیده، همه‌جانبه و وجودی که شناختی هوشیارانه برای گذار را می‌طلبد. گذار از نقطه‌ی عطفی که اگر بر آن مسلط نباشیم بر ما مسلط می‌شود. پس درخور است پیش از عمل‌گرایی بایستیم و به غنی‌سازی سرمایه‌های فکری خود بیندیشیم.

کلاوس شواپ نویسنده‌ی این اثر، بنیان‌گذار مجمع جهانی اقتصاد (داووس) است. بنیان‌گذار مجمعی که پیش‌بینی‌های آن از روندهای آتی جهان در جایگاه موثق‌ترین مستندات برای برنامه‌ریزی‌های کلان کشورها کاربردی دیرینه دارد؛ به همین اعتبار می‌توان این کتاب را پیش‌درآمدی برای اکتشاف منطق جهان نوین برشمرد.

کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» (آیندۀ جهان در عصر پساکرونا) در ۲۲۸ صفحه با قیمت ۸۰ هزار تومان در انتشارات نقد فرهنگ منتشر شده است.

کد خبر225705

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.