یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸

کمیته عفاف و حجاب در معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزارشد

حجاب

کمیته عفاف و حجاب در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور اعضای این کمیته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری واطلاع رسانی مفدا گیلان، کمیته عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی گیلان  پیش از ظهر امروز با حضور اعضای این کمیته در معاونت فرهنگی ودانشجویی این دانشگاه  به منظور برنامه ریزی هفته عفاف و حجاب برگزار شد.

این جلسه با حضور غلامرضا عبدالله زاده مدیرفرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین حسن خواه رئیس اداره فوق برنامه، طیبه احمدی رئیس اداره فرهنگی و جمعی از کارشناسان فرهنگی و قرآنی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه غلامرضا عبدالله زاده مدیر فرهنگی با ارائه گزارشی از عمکرد این کمیته در سال های ٩٩و ٩٨ در سطح دستگاهی به لزوم هم اندیشی و بهره مندی از اعضای شرکت کننده در خصوص رعایت عفاف، حجاب و اثرات آن در جامعه، پرداخت و اظهار کرد: طرح عدم اعتماد بنفس واتکا به خلاقیتهای فردی واجتماعی  جوانان وحس بی تفاوتی   آنها به مسائل اجتماعی وسیاسی عقیدتی و فرهنگی کشور در اولویت کار واستراتژی استکبار است و لذا باید با انجام کارهای فرهنگی بویژه ترویج عفاف و حجاب در سطح دانشگاه‌ها، به مقابله با هجمه های  آنان تاکید نمود.

وی با اشاره به اینکه هریک از ما باید با پوشش و رفتار مناسب الگویی برای جوانان و دانشجویان باشیم گفت:  قطعا برگزاری برنامه‌های فرهنگی از قبیل پژوهش در حوزه عفاف و حجاب، برگزاری نمایشگاه، کرسی آزاداندیشی و نشست‌های تخصصی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تأثیرگذار بوده و باید در دانشگاه این اقدامات برنامه‌ریزی شود. 

در ادامه این جلسه هریک از اعضا با بیان نظرات خود پرداختند ومباحثی را مطرح نمودند و مقرر شد در هفته عفاف و حجاب سه کارگاه  آموزشی با همین موضوع به صورت ویدئو کنفرانس  در بستر فضای مجازی برگزار شود و همچنین  به صورت منظم جلسات  این کمیته به ماهانه با حضور اعضای  برگزار شود.  
برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب واهدا جوائز  وفعالیتهای تشویقی وتقدیراز الگوهای  رفتاری واخلاقی  و  التزام به تعهد وتخصص  ورعایت اخلاق حرفه ای جامعه دانشگاهی(اساتید، کارکنان و دانشجویان) از دیگر مصوبات این جلسه بود.

کد خبرنگار:۵۶۴۴۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.