یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷

40 درصد از دانشجویان علوم پزشکی واکسن زده اند

واکسیناسیون

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت دانشجویان علوم پزشکی که در بیمارستان حضور دارند و مستقیم یا غیر مستقیم با بیمار سروکار دارند واکسن زده اند اما در مورد سایر گروه‌هایی که با بیماران مواجهه نداشتند تمهیداتی اندیشیده شده که واکسیناسیون شوند و امیدواریم تا پایان فصل پاییز کل دانشجویان علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم به طور کامل واکسن را دریافت کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت  از واکسیناسیون تمامی دانشجویان کشور تا پایان پاییز خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی واکسینه شدند.

وارستگان مفدا، به نقل از دکتر علی اکبر حق دوست در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین برنامه ریزی ها در خصوص واکسیناسیون دانشجویان گفت: دانشجویان علوم پزشکی که در بیمارستان حضور دارند و مستقیم یا غیر مستقیم با بیمار سروکار دارند همگی در سطح کشور واکسن زدند و در واکسیناسیون اینها مشکلی نداریم.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد از دانشجویان علوم پزشکی واکسن زدند اما در مورد سایر گروه‌هایی که با بیماران مواجهه نداشتند تمهیداتی اندیشیده شده که واکسیناسیون شوند.

دکتر حق دوست یادآور شد: امیدواریم تا پایان فصل پاییز کل دانشجویان علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم به طور کامل واکسن را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: امیدوارم با واکسیناسیون دانشجویان ترم جدید را بتوانیم حضوری برگزار کنیم.
 

در همین زمینه دکتر جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: آموزش ها در سال تحصیلی آینده ترکیبی از کلاس های حضوری و مجازی است و باید زیر ساخت های لازم را فراهم آوریم و از ظرفیت موجود برای ارائه آموزش های با کیفیت استفاده کنیم.وی با تاکید بر ارائه آموزش های ترکیبی حضوری و مجازی، افزود: از فضاهای آموزشی موجود باید به شکل علمی تر و با رعایت پروتکل های بهداشتی بهره برداری کرد.