سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱

اصل راز داری

اصل راز داری:

برخی از افرادی که به مرکز مشاوره مراجعه می کنند دوست ندارند کسی از آمدن آن ها به این مرکز اطلاع داشته باشد و یا در جریان صحبت های آنها با مشاور قرار گیرد؛ بدیهی است تا به کسی اعتماد نکنیم نمی توانیم مسائل یا رازهای درونی خود رابا او در میان بگذاریم؛ درخواست  محرمانه ماندن اطلاعات حق طبیعی همه مراجعین ماست.

یادآور می شویم که رازداری، اولین اصل مهم در حرفه مشاوره است بدین معنا که صحبت های شما در جلسه مشاوره با هر محتوا و مفهوم محرمانه باقی می ماند و فقط در ارتباط با خود شما به کار گرفته می شود.

یادداشت های مشاور در ضمن جلسه و پروندهای که برای شما تشکیل می شود صرفاً برای کمک به خود شما و استفاده از آنها در جلسات بعدی و پیگیری مراحل مشاوره به کار برده می شود.

پرونده های این مرکز در محل محفوظی نگه داشته شده و هیچ ارتباطی با پرونده اداری شما در دانشگاه ندارد. سیستم آموزشی دانشگاه به هیچ عنوان مطلع نیست که چه افرادی به مرکز مشاوره مراجعه می نمایند و حتی برای کمک های آموزشی به دانشجویان بایستی خود آنان به آموزش اعلام نمایند که مشکل داشته اند و پرونده دارند و ... در واقع استعلام آموزش از مرکز مشاوره ، پس از نیاز و درخواست خود شماست.

قوانین رازداری حرفه ای روانپزشکی و روانشناسی در سراسر دنیا یکسان است و در مرکز مشاوره نیز به دقت رعایت می گردد. تنها مسائل فاجعه باری مثل خودکشی و دیگرکشی است که می توانند مرزهای این رازداری را در نوردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.