دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵

استفاده از بیمارستان آموزشی دیجیتالی در علوم پزشکی مجازی امکان پذیر شد

استفاده از بیمارستان آموزشی دیجیتالی در علوم پزشکی مجازی امکان پذیر شد

تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه علوم پزشکی مجازی و یک موسسه آموزشی بین المللی به منظور همکاری علمی آموزشی و امکان استفاده از بیمارستان دیجیتالی منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مجازی، دانشگاه علوم پزشکی مجازی برای توسعه بین‌المللی آموزش علوم پزشکی و رسیدن به مرجعیت علمی در منطقه، به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی، تفاهم‌نامه ای جهت همکاری علمی-آموزشی با موسسه آموزشی Can Health International منعقد کرد. در نتیجه ی این تفاهم‌نامه امکان استفاده از پلتفرم آموزشی Cyber Patient (تهیه شده با همکاری دانشگاه بریتیش کلمبیا-کانادا) به مدت یک سال برای دانشجویان، دستیاران، فلوها و اعضا هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فراهم شده است.
Cyber Patient در واقع یک بیمارستان دیجیتالی‌ است که امکان آموزش تعاملی را به صورت مجازی فراهم می کند. به کمک این پلتفرم دانشجویان پزشکی به بیش از ۱۲۰ نمونه بالینی تخصصی و شبیه‌سازی شده دسترسی داشته و می‌توانند قبل از مواجهه با بیماران حقیقی این موارد را بررسی و با آن‌ها آشنا شوند. استفاده از این پلتفرم آموزشی منجر به ارتقای مهارت‌های تصمیم گیری و تفکر نقادانه خواهد شد.
علاقه مند به استفاده از بیمارستان آموزشی دیجیتال می توانند به سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی به آدرس https://vums.ac.ir/ مراجعه کرده و پس از ثبت نام از امکانات مفید موجود در آن بهره مند شوند.
یکی از رسالت‌های مهم این دانشگاه کمک به ارائه علم آموزش مجازی در دانشگاه­‌های علوم پزشکی کشور و توسعه زیرساخت­‌های لازم و نیز ارائه محتواهای الکترونیکی استاندارد به تمام دانشگاه‌های کشور است.