یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

بازدید مدیرعامل هلدینگ سلامت بنیاد علوی از بیمارستان بهرامی

بازدید

دکتر صابرجباری فاروجی از بیمارستان بهرامی بازدید کرد.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان کودکان بهرامی، روز چهارشنبه 2 تیر 1400 دکتر صابر جباری فاروجی مدیر عامل هلدینگ سلامت بنیاد علوی و محمد چمنی زاده معاون کل هلدینگ سلامت بنیاد علوی از بیمارستان بهرامی بازدید کردند.

دکتر سید یوسف مجتهدی رئیس بیمارستان گفت: من و همکارانم افتخارمان این است که در بیمارستانی کار می کنیم که خون کودکان شهید بر سنگ فرش آن ریخته و این وظیفه ما را سنگین تر ساخته است. ما خدمات جدیدی می خواهیم در بیمارستان راه اندازی کنیم تا بیمارانی خارج از ساکنین این محله که با بیمارستان آشنا هستند، به بیمارستان جذب کنیم. ولی چون بیمارستان در خیابان اصلی واقع نشده است، کار سخت است. بیمارستان بهرامی در ظاهر فرسوده به نظر می رسد، ولی خدمات خوبی در آن ارائه می شود. از نظر آموزشی، کیفیت کار بیمارستان بسیار خوب است و از خوشنام ترین بیمارستان های دانشگاه تهران هستیم. بخش آزمایشگاه به بخش خصوصی واگذار شده بود که دوباره به بیمارستان برگشت. بخش آندوسکوپی بیمارستان به زودی افتتاح می شود. تأسیسات بیمارستان مشکلات بسیاری دارد که ما توانستیم کار اورهال و تعمیرات آنها را بعد از سال ها در دستور کار قرار دهیم .مثلا دستگاه چنج اور نصب کردیم تا در زمان قطع برق که قبلا به صورت دستی ژنراتور روشن می شد و بسیار خطرناک بود، به صورت خودکار برق وصل شود. اورحال چیلرها را شروع کرده ایم که حدود 60 درصد کار انجام شده است. به هرحال باید در قسمت هایی کار کنیم که درآمدزا هستند از قبیل اتاق عمل و تعدد جراحی ها که نیاز به راه‌اندازی یک اتاق عمل جدید و تجهیز یک اتاق عمل دیگر داریم.

دکتر مجتهدی در ادامه گفت: ما یک شبکه رؤسای بیمارستان های کودکان با همکاری سایر بیمارستان های کودکان سطح شهر تهران ایجاد کرده ایم که بتوانیم به یکدیگر کمک کنیم و جلساتی با مسئولین بیمه و وزارتی داشتیم که موثر بوده و برای نمونه در تعرفه ویزیت کودکان زیر هفت سال امسال افزایشی را داشتیم که نتایج همین همفکری و پیگیری ها بود.

دکتر جباری گفت: خیلی خرسندم که در خدمت شما هستم. از زحمات شبانه روزی شما و سایر همکارانتان تشکر می کنم. کار در بخش اطفال کار بسیار سختی است. یک مشکلی که در کشور داریم و نتوانسته ایم آن را حل کنیم، علی رغم اسم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سهم بهداشت و پیشگیری خیلی کم بوده و عموما به درمان پرداخته شده است. درمان یک چاهی است که پر نمی شود. به طور مثال تعداد MRI در شهر تهران که تکنولوژی اش مال ما نیست و وارداتی است، از کل MRI کشور انگلستان بیشتر است. عرض من این نیست که بیمارستان های مجهز نداشته باشیم اما بهرحال الویت بهداشت بالاتر است وگرنه این باعث می شود که ما سلامت را هدیه نکنیم. ما چون از مناطق محروم بازدید می کنیم این مسأله پررنگ تر است. به طول مثال خانواده ای را می بینید که 8 بچه معلول دارد. کسی نبوده آنها را راهنمایی کند که این مشکل به خاطر ازدواج فامیلی بوده است. در بنیاد هم رویکرد ما این است که اگر قرار است کمک کنیم باید به آنها که ضعیف تر هستند کمک کنیم. حال چه بیمارستان باشد، چه افراد و چه جغرافیا.

دکتر زهرا نوع پرست مشاور رئیس و دکتر اکبر احمدی مدیر بیمارستان نیز به برخی کاستی ها در تجهیزات بخش های مختلف بیمارستان بهرامی اشاره کردند.

در پایان بازدیدی از بخش های مختلف بیمارستان انجام گرفت.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.