شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶

مراجعه بیش از ۶۷۰۰ نفر به پایگاه های اهدای خون در طرح اهدای خون رضوی دهه ی کرامت

گزارش تصویری / اهدای خون دانشگاهیان علوم پزشکی گناباد

با اجرای طرح اهدای خون رضوی در دومین سال متوالی در پایگاه های اهدای خون استان در دهه ی کرامت ، بیش از ۶۷۰۰ نفر برای نجات جان بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده های خونی به پایگاه های اهدای خون استان مراجعه نمودند .

به گزارش مفدا مشهد به نقل از روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی با اجرای طرح اهدای خون رضوی در دومین سال متوالی در پایگاه های اهدای خون استان در دهه ی کرامت ، بیش از ۶۷۰۰ نفر برای نجات جان بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده های خونی به پایگاه های اهدای خون استان مراجعه نمودند .

این طرح که با همکاری خوب مردم استان اجرایی شد ، تعداد ۶۷۲۱ نفر به پایگاههای استان مراجعه که از این میان تعداد ۵۱۹۷ نفر موفق به اهدای خون گردیدند . بنا بر این گزارش تعداد داوطلبان و اهداکنندگان خون در پایگاههای استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد داوطلبان ۳۹درصد افزایش و اهداکنندگان خون ۴۰ درصد رشد یافته است . اهداکنندگان مستمر خون در استان ۲۹۱۹ نفر از کل اهداکنندگان خون را شامل شده است که با رشد ۳۰درصدی روبرو شده است همچنین بانوان استان با تعداد ۳۲۱ نفر مراجعه رشد ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته اند . روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ضمن تشکر از مشارکت ارزنده مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا ( ع ) در تامین ذخایر خونی استان در این ایام و پوزش از داوطلبانیکه بدلیل محدودیت امکانات موجود موفق به اهدای خون نگردیده اند ، تاکید کرد که نیاز به همه گروههای خونی وجود دارد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.