پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:

هیچ کمبودی برای واکسیناسیون گروه سنی بالای ۷۰ سال در استان آذربایجان غربی نداریم

دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه امروز سوم تیر ماه در گفتگو با برنامه رادیویی ایسته لر در خصوص واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال گفت: در حال حاضر دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال بر حسب، فواصل زمانی واکسن تزریق شده ، انجام می شود.

به گزارش مفدا ارومیه، دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه امروز سوم تیر ماه در گفتگو با برنامه رادیویی ایستهلر در خصوص واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال گفت: در حال حاضر دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال بر حسب، فواصل زمانی واکسن تزریق شده ، انجام می شود.

دکتر آقازاده ضمن تاکید بر پوشش ۷۵.۶ درصدی واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در استان گفت:فاصله زمانی بین دو دوز واکسن آسترازنکا سه ماه می باشد.، ۲۴.۴ درصد از افراد بالای ۷۰ سال که واکسینه نشده اند دوز اول را دریافت خواهند نمود؛ همچنین در ارومیه برای رفاه حال همشهریان عزیز علاوه بر مراکز  بهداشتی پایگاه شقایق ، پایگاه خودرویی جنب خیابان ورزش به صورت دو لاینه  مسئولیت تزریق واکسن را برعهده دارند، پایگاه های حضرت پور، رازی، المهدی برای رفاه حال همشهریان به پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کرونا اضافه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص ساعت های کاری پایگاه های تجمیعی یادآور شد : ساعتهای تزریق واکسن در این پایگاهها از ۹ صبح تا ساعت ۱۲ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴ الی ۱۹می باشد و در مراکز بهداشتی تزریق واکسن کرونا در وقت اداری انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از کلیه افراد بالای ۷۰ سالی که واکسن دوز اول و یا دوم را دریافت نکرده اند دعوت نمود تا هر چه سریعتر با مراجعه به پایگاه های سطح شهر واکسینه شوند.

وی ادامه داد : در صورتیکه فرد بالای ۷۰ سالی در سامانه الکترونیکی   salamat.gov.ir ثبت نام نکرده باشد می تواند با مراجعه به پایگاه واکسیناسیون، واکسن کرونا را دریافت نماید و کسانیکه در سامانه الکترونیک ثبت نام نموده باشند ،پیامک برای این عزیزان ارسال می شود .

دکتر آقازاده از افرادی که جز بیماران خاص و یا جانبازان هستند و دوز دوم واکسن کرونا را دریافت نکرده اند دعوت نمود که حتما برای دریافت دوز دوم مراجعه کنند.

وی با تاکید بر واکسینه شدن کامل پرسنل بهداشت و درمان افزود : هیچ مشکلی از لحاظ واکسن کرونا برای بالای ۷۰ سال وجود ندارد وفعلا واکسیناسیون گروه های سنی زیر ۷۰ سال انجام نمی شود.

دکتر آقازاده ضمن تسلیت درگذشت دو خبرنگار فوت شده در ماموریت رسانه ای بعلت حادثه واژگونی اتوبوس گفت :از لحظات بروز حادثه به همراه دکتر کلانتری و دکتر شهریاری در بیمارستان نقده حاضر بودند و در جریان روند درمان خبرنگاران قرار گرفتند، کلیه خبرنگاران با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان منتقل شده و بعد از اقدامات درمانی جز چهار نفر بقیه با حال عمومی خوب مرخص شدند و در حال حاضر چهار نفر از مصدومین در بیمارستان بستری هستند.

در نهایت دکتر آقازاده با تاکید بر این باور که بعد از تزریق واکسن امکان ابتلا به کرونا وجود ندارد گفت : با تزریق واکسن کرونا شدت بیماری در فرد مبتلا کم می شود و مسئله دیگر ناقل بودن فرد واکسینه شده است که لازم است خود مراقبتی و استفاده از ماسک را سرلوحه خود قرار دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.